Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Лед возач Постојана струја 700mA
Лед возач Постојана струја 700mA
Лед возач Постојана струја 700mA
 • Лед возач Постојана струја 700mA
 • Лед возач Постојана струја 700mA
 • Лед возач Постојана струја 700mA

Лед возач Постојана струја 700mA

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-55H-076

Input Voltage: 100-277VAC

Output Voltage: 45-76Vac

Output Current: 500ma

Current Accuracy: +-3%

PF: >0.9

Efficiency: 88%

Size: 140x48x33mm

Additional Info

Пакување: 24 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou

Опис на производот

Возачот на возачот од 300мм со можност за прилагодување на алуминиумски алуминиумски LED постојан струен погон има опции кои одговараат на голем број вати, со влезниот напон од 100-277 V и излезната струја од 700 mA. Ја заштитува вашата светлосна инсталација од надтемпература и дава висока заштита од пренапони до 4 kV (LN) / 4 kV (L / N-PE). Водечка за возач 500 мА. Соодветен за употреба надвор од уличното осветлување, урбанистички апликации и индустриско осветлување и за употреба во светла со заштита од класа I, ова високо ефикасно и сигурно напојување ви дава висока IP заштита (IP67) и широк опсег на работна температура.


Функции на семејството на производот

 • Достапно со различна моќност: 50 W, 80W, 100 W, 160 W, 240 W 320 W
 • Влезен напон: 100-277 V
 • Излезна струја: 500 mA
 • Заштита од надтемпература
Семејни бенефиции за производ
 • Висока заштита од пренапони: до 4 kV (LN) / 4 kV (L / N-PE)
 • Висока ефикасност
 • Голема флексибилност поради широк работен температурен опсег од -40-50 ° C или 55 ° C
 • IP рејтинг: IP67
Области на примена
 • Стрит и урбано осветлување
 • Индустрија
 • Погоден за светилки со класа на заштита I


Категории на производи : Возач со постојан тековен возач > IP67 алуминиумска глава за возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号