Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
0-10V диммиран LED светло за возач IP67
 • 0-10V диммиран LED светло за возач IP67

0-10V диммиран LED светло за возач IP67

  Начин на плаќање: T/T,Money Gram,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-160H-054B

Brand: Fahold

Additional Info

Пакување: 18 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou

Опис на производот

Опис:
Серијата FD-160HH-xx работат од влезниот опсег од 90 ~ 305 Vac. Овие единици ќе обезбедат до 4,2A излезна струја и максимален излезен напон од 143 V за максимална излезна моќност од 160 W. Тие се дизајнирани да бидат високо ефикасни и високо сигурен. Стандардните карактеристики вклучуваат контрола на затемнување, заштита од гром, пренапонска заштита, заштита од краток спој и над-температура заштита.

Одлична:
Висока ефикасност (до 91%)
Активна корекција на фактор на моќност (обично 0,99)
Постојан моментален излез
Контрола на затемнување
Заштита од гром
Водоотпорен (IP67)
Општа заштита: OVP, SCP, OTP
Во согласност со UL8750 & EN61347 Правила за безбедност

Апликација:
движечки знаци
Осветлување
LED-базирани декоративни осветлување
LED-базирано архитектонско осветлување
ЛЕР фаза и театар осветлување
LED електронски дисплеи

Спецификација:
Влезен напон 90 ~ 305 Vac
Влезна фреквенција 47 ~ 63Hz
Влезна струја Макс. 1.3A / 100Vac 0.6A / 277Vac, полн товар
Интрига струја 50A / 230Vac 25 ° C, ладен старт
Струја на истекување 1 mA при 277Vac 50Hz влез
Фактор на моќност 0,99 / 110Vac 0,96 / 220Vac
Ripple & Noise 3% од напон
Регулација на линија 5%
Уредување на оптоварување 5%
Контрола на затемнување Работење преку потенциометар или од влезен сигнал од 0? 10 Vdc
Четири препорачани имплементации
Преку заштита од напон Режим за заклучување. Напојувањето со енергија ќе се врати во нормална работа откако ќе се исклучи / исклучи.
За заштита на температурата 110 ° C
Заштита од краток спој Не смее да се оштети кога било кој излез работи во услови на краток спој.
Напојувањето на напојувањето автоматски ќе се опорави кога ќе се отстрани состојбата на дефектот.
Работна температура -35 ° C ~ + 70 ° C
Работна влажност 10% до 100% RH
Температура на складирање, влажност -40 ° C ~ + 85 ° C, 5% до 100% RH
Стандарди за безбедност EN 61347-1, EN61347-2-13, UL8750
Усогласеност со UL1310 Класа 2, UL1012 UL935, CAN / CSA-C22.2 Бр. 0,
CSA-C22.2 Бр. 107.1, CSA-C22.2 Бр. 250.0
ЕМС Усогласеност со EN 55015, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61547,
EN 61000-4-2, 3, 4, 6, 8, 1-1
MTBF 350.000 часа 110Vac влез, 80% оптоварување и 25 ° C амбиентна температура (MIL-HDBK-217F)
Доживотна 100.000 часа на температура од 45 ° C

Категории на производи : Возач со постојан тековен возач > IP67 алуминиумска глава за возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号