Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач со постојан тековен возач > IP67 алуминиумска глава за возач > Преклопување на трансформаторско напојување 36W
Преклопување на трансформаторско напојување 36W
Преклопување на трансформаторско напојување 36W
Преклопување на трансформаторско напојување 36W
 • Преклопување на трансформаторско напојување 36W
 • Преклопување на трансформаторско напојување 36W
 • Преклопување на трансформаторско напојување 36W

Преклопување на трансформаторско напојување 36W

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-55H-054

Input Voltage: 100-277VAC

Output Voltage: 36-54Vac

Output Current: 700ma

Current Accuracy: +-3%

PF: >0.9

Efficiency: 88%

Size: 140x48x33mm

Additional Info

Пакување: 24 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Алуминиумскиот LED постојан напон со моментална струја има опции кои одговараат на голем број вати, со влезниот напон од 100-277 V и излезната струја од 700 mA. Ја заштитува вашата светлосна инсталација од надтемпература и дава висока заштита од пренапони до 4 kV (LN) / 4 kV (L / N-PE). предводени од возачот 700 мА. Соодветен за надворешна употреба во уличното осветлување, урбанистички апликации и индустриско осветлување и за употреба во светла со заштита од класа I, ова високо ефикасно и сигурно напојување ви дава висока IP заштита (IP67) и широк опсег на работна температура.


Функции на семејството на производот

 • Достапно со различна моќност: 50 W, 80W, 100 W, 160 W, 240 W 320 W
 • Влезен напон: 100-277 V
 • Излезна струја: 700 mA
 • Заштита од надтемпература
Семејни бенефиции за производ
 • Висока заштита од пренапони: до 6 kV (LN) / 6 kV (L / N-PE)
 • Висока ефикасност
 • Голема флексибилност поради широк работен температурен опсег од -40-50 ° C или 55 ° C
 • IP рејтинг: IP67
Области на примена
 • Стрит и урбано осветлување
 • Индустрија
 • Погоден за светилки со класа на заштита I

Категории на производи : Возач со постојан тековен возач > IP67 алуминиумска глава за возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号