Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
100W 24V водоотпорен IP67 LED возач
100W 24V водоотпорен IP67 LED возач
 • 100W 24V водоотпорен IP67 LED возач
 • 100W 24V водоотпорен IP67 LED возач

100W 24V водоотпорен IP67 LED возач

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 20 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-100H

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Dimension: 195*66*38mm

Output Voltage: 36-54V

Efficiency: 93%

Max Power: 100W

Product Name: 24V LED Driver 100W

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

100W 24V водоотпорен IP67 LED возач


Карактеристики и придобивки

· Висока PFC

- 24V LED Driver 100W

· Единечен канал, излезното ниво на излезното ниво.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Висока ефикасност до 93%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за надворешна LED осветлување апликација


24V LED Driver 100W

Воведување

24V LED Возач 100W Водоотпорен IP67 возач, е алуминиумски возач за домување (алуминиумско домување) специјално дизајниран за надворешни LED светла, предводени од крошни светла апликации за да работат општо осветлување на отворено решение. Постојан струен трепкач без 0-10V / PWM / RX затемнување со опсег на моќност од 100W, широк напон од водоотпорен IP67 дизајн со UL, FCC, CE сертификати. Единиците се погодни за ЛЕР улични светилки и крошна светла. Други стандардни карактеристики на опсегот, вклучувајќи 100-277V, заштита од краток спој, преку оптоварување и термички до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Стандардните функции на драјверот за LED осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547 и така натаму.LED Street Driver 160W


Спецификации на производот:

Излезен напон: 36-54V

Макс. Излезна моќност: 100W

Макс. Излезна струја: 4000mA

Димензии: 195x66x38mm

Ефикасност: 93%

Encironment / IP рејтинг: отворено / IP67

Без фликер

Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: UL, FCC, CE
24V LED Driver 100W100W 24V водоотпорен IP67 LED возач


Категории на производи : Возач со постојан тековен возач > IP67 алуминиумска глава за возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号