Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Предводен возач со постојана струја > IP67 алуминиумски предводена возачка кутија
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

IP67 алуминиумски предводена возачка кутија

Категории на производи од IP67 алуминиумски предводена возачка кутија , ние сме специјализирани производители од Кина, Водоотпорен водечки возач , Долг животен век Водечки возач добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од 48V предводена возачка R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина IP67 алуминиумски предводена возачка кутија Добавувачи

IP67 алуминиумски предводена возачка кутија


Сеопфатен опсег на IP-номинален / водоотпорен AC / DC долг век на траење возач погоден за употреба во низа апликации за осветлување, вклучувајќи улично осветлување, архитектонско осветлување, осветлување на задачи, медицинско осветлување, осветлување за транспорт, осветлување за забава, знаци за движење, безбедност и Апликации за безбедносно осветлување и осветлување на отворено. ЛЕД осветлување напојувања и ЛЕР драјвери во постојан напон или постојана струја модели IP67 номинална. водоотпорен предводен возач, 48V предводен возач.


Предност : Водечки двигател со голема моќност, безбедност и стабилност, заштита од тест за висок притисок, заштита од краток спој, сертификација против гром, безбедно ниво, УЛ TUV FCC, итн.

Параметар:

Влезна олтажа: 100-277V

Излезен напон (различен опсег): 24-38V / 30-42V / 36-54V / 45-76V / 72-143V

Струја: 100-5000mA

Фактор на моќност:> 0,95

THD: <15%

Затемнување: 0-10V / PWM / RX

Домување: Алуминиум

driver for led light

Кои се придобивките од возачот на Fahold Linear Lights?

  • Стандардно линеарно осветлување
  • Економично решение за светлосна линија за индустрија, комерцијални и други апликации
  • Добар квалитет на светлина со 5 години гаранција, ЕМС, ЕМИ, безбедносен дизајн на САЛВ
  • Лесно се нарачува и инсталира, бара помалку време, намалувајќи го отпадот од амбалажата и комплексноста
  • Флексибилно решение
   Најчесто поставувани прашања:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговско друштво?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% депозит ТТ + 70% ТТ пред пратката, 50% депозит ТТ + 50% салдо на ЛЦ, флексибилна исплата
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на ЛЕД контролери и затемнувачи од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за управување и затемнување на ЛЕР.
Прашање 4: Што ќе стори Фахолд ако имаме проблеми по приемот на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго прегледани пред испорака. Откако ќе ги добиете производите, не сте задоволни, слободно контактирајте не, ќе се потрудиме да решиме било кој ваш проблем со нашата добра услуга по продажбата.Список со поврзани производи

Дома

Product

Phone

За нас

Испраќам барање

粤ICP备15048543号