Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
DALI Dimmable LED Возач 100W Постојан напон 24V
DALI Dimmable LED Возач 100W Постојан напон 24V
 • DALI Dimmable LED Возач 100W Постојан напон 24V
 • DALI Dimmable LED Возач 100W Постојан напон 24V

DALI Dimmable LED Возач 100W Постојан напон 24V

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR100W-02-24V

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Dimension: 378*39*28mm

Type: Constant Voltage

DALI Dimmable: Yes

Name: DALI LED Driver 100W

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

DALI Dimmable LED Возач 100W Постојан напон 24V

DALI LED Driver 100W

DALI LED Driver 100W ги комбинира супериорните перформанси што ги очекувате од Fahold со класичниот изглед на традиционалниот Linear LED Driver. Диммибилен LED Возач 24V Неговата висока ефикасност до 91%, 70% намалување на енергијата наспроти 100W метал-халид тела. Fahold LED Driver 100W No-Flicker возачот, исто така, има повеќе опции за рефлектор, што ја прави совршена 1-за-1 замена во високи и ниски апликации каде што е посакуван традиционален изглед.

Спецификација


 • Влез за напојување: 100-277V (50 / 60Hz), Типично, зависно од моделот
 • Излезен напон: 24Vdc
 • Смалување: Стандард за затемнување 0-10V / PWM / резистор / дели. Можност за намалување на светлината до 10%.
 • Сензори за вработување: Само специјален редослед.
 • Постојана излезна струја прилагодлива, автонадаптација на излезниот напон, ефикасност до 91%.
 • Имунитет на пренапони: CM-1KV, DM-2KV
 • Работна температура: -20 ° C до 50 ° C
 • Температура на складирање: -40 ° C до 70 ° C DALI LED Driver 100W

Контактирајте не

Контакт лице: Кери
Whatsapp: (+86) 18620616839
Skype: Кери-Фахолд
Веб-страница: www.fahold.com


DALI Dimmable LED Возач 100W Постојан напон 24V

Категории на производи : Возач на индустриско осветлување > Индустриски ленти за осветлување предводени од возачот

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号