Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
100W 24V 12V Линеарни LED возачки ленти
100W 24V 12V Линеарни LED возачки ленти
 • 100W 24V 12V Линеарни LED возачки ленти
 • 100W 24V 12V Линеарни LED возачки ленти

100W 24V 12V Линеарни LED возачки ленти

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR100W-02-24V

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Size: 378*39*28mm

Output Current: 4000mA

Type: Constant Voltage Driver

Application: LED Strip Light

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

100W 24V 12V линеарен драјвер за LED лента

Константниот напон Linear Driver 100W ги комбинира супериорните перформанси што ги очекувате од Fahold со класичниот изглед на традиционалниот Linear LED Driver. Како LED лента за возач на светло, возач со моќност од 100W 24V, висока ефикасност до 91%, намалување на енергијата од 70% наспроти 100W метал-халид. Возачот на фахол, исто така, има повеќе опции за рефлектор, што ја прави совршена замена за 1-во-1 во апликации со високи и ниски содржини каде што е посакуван традиционален изглед.

Linear Driver 100W

Спецификација

 • Влез за напојување: 100-277V (50 / 60Hz), Типично, зависно од моделот
 • Излезен напон: 24Vdc
 • Затемнување: 0-10V / PWM / стандард за затемнување на резисторите. Можност за намалување на светлината до 10%.
 • Сензори за вработување: Само специјален редослед.
 • Постојана излезна струја прилагодлива, автонадаптација на излезниот напон, ефикасност до 93%.
 • Имунитет на пренапони: CM-1KV, DM-2KV
 • Работна температура: -20 ° C до 50 ° C


Linear Driver 100W

Контактирајте не

Контакт лице: Кери
Whatsapp: (+86) 18620616839
Skype: Кери-Фахолд
Веб-страница: www.fahold.com

100W 24V 12V линеарен драјвер за LED лента

Категории на производи : Возач на индустриско осветлување > Индустриски ленти за осветлување предводени од возачот

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号