Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
LED осветлување на отворено осветлување
LED осветлување на отворено осветлување
LED осветлување на отворено осветлување
 • LED осветлување на отворено осветлување
 • LED осветлување на отворено осветлување
 • LED осветлување на отворено осветлување

LED осветлување на отворено осветлување

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 18 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-160H-CV36

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 51 - 100W, 101 - 200W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Type: Constant Voltage

Application: Industrial Strip Light

Size: 215*66*39mm

Output Current: 4444mA

Output Voltage: 36v

Additional Info

Пакување: 20 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Индустриски проводник со лесен главен возач 160W постојан напон 36V

Контролниот напон 36V IP67 предводена напон ги комбинира супериорните перформанси што ги очекувате од Fahold со класичниот изглед на традиционалниот линеарен LED Driver.160W 36V Led Driver. Неговата висока ефикасност до 93%, 70% намалување на енергијата наспроти 160W метал-халид тела. Возачот на фахол, исто така, има повеќе опции за рефлектор, што ја прави совршена замена за 1-во-1 во апликации со високи и ниски содржини каде што е посакуван традиционален изглед.

Спецификација

 • Влез за напојување: 100-277V (50 / 60Hz), Типично, зависно од моделот
 • Излезен напон: 36Vdc
 • Затемнување: 0-10V / PWM / стандард за затемнување на резисторите. Можност за намалување на светлината до 10%.
 • Сензори за вработување: Само специјален редослед.
 • Постојана излезна струја прилагодлива, автонадаптација на излезниот напон, ефикасност до 93%.
 • Имунитет на пренапони: CM-6KV, DM-6KV
 • Работна температура: -40 ° C до 60 ° C
 • Температура на складирање: -40 ° C до 70 ° C

wall led lighting DriverКонтактирајте не

Контакт лице: Кери
Whatsapp: (+86) 18620616839
Skype: Кери-Фахолд
Веб-страница: www.fahold.com


Категории на производи : Возач на индустриско осветлување > Индустриски ленти за осветлување предводени од возачот

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号