Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Индустриски лента со лесни светла возач 100W постојан напон
Индустриски лента со лесни светла возач 100W постојан напон
 • Индустриски лента со лесни светла возач 100W постојан напон
 • Индустриски лента со лесни светла возач 100W постојан напон

Индустриски лента со лесни светла возач 100W постојан напон

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 18 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR100W-02-012V

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 51 - 100W

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Size: 378*39*28mm

Type: Constant Voltage

Application: Industrial Strip Light

Output Current: 8300mA

Input Voltage: Full Range

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Индустриски лента со лесни светла возач 100W постојан напон

Спецификација


 • Влез за напојување: 100-277V (50 / 60Hz), Типично, зависно од моделот
 • Излезен напон: 24Vdc
 • Затемнување: 0-10V / PWM / стандард за затемнување на резисторите. Можност за намалување на светлината до 10%.
 • Сензори за вработување: Само специјален редослед.
 • Постојана излезна струја прилагодлива, автонадаптација на излезниот напон, ефикасност до 93%.
 • Имунитет на пренапони: CM-1KV, DM-2KV
 • Работна температура: -20 ° C до 50 ° C
 • Температура на складирање: -40 ° C до 70 ° C Industrial Strip Light Led Driver
 • Константниот напон со 24V линеарно напојување ги комбинира супериорните перформанси што ги очекувате од Fahold со класичниот изглед на традиционалниот Linear LED Driver. 100W 24V Led Driver Висока ефикасност до 92%, 70% намалување на енергијата наспроти 100W метал-халид тела. Возачот на фахол, исто така, има повеќе опции за рефлектор, што ја прави совршена замена за 1-во-1 во апликации со високи и ниски содржини каде што е посакуван традиционален изглед.
 • Industrial Strip Light Led Driver

Контактирајте не

Контакт лице: Кери
Whatsapp: (+86) 18620616839
Skype: Кери-Фахолд
Веб-страница: www.fahold.com


Категории на производи : Возач на индустриско осветлување > Индустриски ленти за осветлување предводени од возачот

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号