Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Индустриски линеарни ленти со сијалици за возачи
Индустриски линеарни ленти со сијалици за возачи
Индустриски линеарни ленти со сијалици за возачи
 • Индустриски линеарни ленти со сијалици за возачи
 • Индустриски линеарни ленти со сијалици за возачи
 • Индустриски линеарни ленти со сијалици за возачи

Индустриски линеарни ленти со сијалици за возачи

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

Основни информации

Модел бр.: HR60W-24V

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Output Voltage: 24V

Output Current: 2500mA

Power Factor: >0.95

Efficiency: 90%

Dimension: 346x30.5x23mm

Dimming: 0-10V/PWM/RX

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот


HR60W-024V КОНСТАНТЕН ЛЕГЕНТ ЗА НАПРЕДУВАЊЕ НА ВОЛТА, Една од најсовремените опции за осветлување за индустриски и комерцијални индустриски линеарни ленти цели, употребата на индустриски ленти светла се бескрајни. Тие можат да се најдат во стоковни куќи, намирници, магацини, канцелариски простор и речиси секој голем простор во кој има потреба од исклучително осветлување. Со користење на серија флуоресцентни светилки во форма на ленти, овие тела обезбедуваат осветлување со широк опсег на дистрибуција. Настрана од обезбедување на високо ниво на осветлување, осветлувањето на лентите е лесно да се инсталира, бидејќи тие се врзани под или се фиксираат на панел. Нашиот инвентар на индустриски ленти има опсег на опции за задоволување на вашите потреби за осветлување.


Погоден за LED Индустриска линеарна светлина, уникатниот дизајн создава совршено визуелен изглед. HR60W-24V Покажува долг животен век и намалување на амортизацијата на луменот,

трошоците за одржување поради тенок облик на железна кутија, оптички и возач интегрирани. LED осветлување телаIndustrial linear strips

Driver linear strips

Категории на производи : Возач на индустриско осветлување > Индустриски ленти за осветлување предводени од возачот

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号