Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач на индустриско осветлување > Индустриски ленти за осветлување предводени од возачот
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Индустриски ленти за осветлување предводени од возачот

Категории на производи од Индустриски ленти за осветлување предводени од возачот , ние сме специјализирани производители од Кина, 12V предводен возач , 24V предводен возач добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Лед моќност возач R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Индустриски ленти за осветлување предводени од возачот Добавувачи

Индустриски ленти за осветлување предводени од возачот


Возач со 12V предводени од возачот , возач со 24V предводени од возачот, воден погон за возачот, посебно за индустриска лента, изолиран драјвер, лесен за инсталирање, висока безбедност, постојано напојување. Обично се алуминиумски материјали, драјвер со долг тип. Имаме квалификувани инженери да одговорат на сите ваши прашања и прашања и да обезбедат целосни решенија врз основа на вашиот проект и да обезбедат техничка поддршка.


Кои се придобивките од Fahold возачот?
  • Стандардно линеарно осветлување, осветлување на ленти
  • Економичен решение за лесна линија за индустриски, комерцијални и други апликации
  • Добар квалитет на светлина со висок луменски излез за да се исполнат различни барања
  • Лесно се нарачува и инсталира, бара помалку време, намалување на отпадот од пакување и сложеност
  • Флексибилно решение


Параметар:

Влезен напон: 100-277vac / 100-347V
излезен напон: 25-40vdc / 12Vdc / 24vdc
струја: 100mA-8000mA.
Фактор на моќност:> 0.9
Затемнување: 0-10V / PWM / RX / DALI.
> = 50000 часа, гаранција од 5 години.
сертификат: UL CE FCC TUV SAA и др.

Industrial Strip Lights Led Driver-HR100W0212V2

led Industristal strips lights driver


ЧПП:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговска компанија?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% ТТ депозит + 70% ТТ пред пратката, 50% ТТ депозит + 50% ЛК биланс, Флексибилни плаќања
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на LED контролери и неумерени уреди од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за контрола на LED и затемнување.
Прашање 4: Што ќе направи Fahold ако имаме проблеми по добивањето на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго проверени пред да се испраќаат. Откако ќе ги добиете производите кои не сте задоволни, Ве молиме слободно контактирајте со нас на време, ние ќе се потрудиме да ги решиме сите ваши проблеми со нашата добра пост-продажба на услуги.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号