Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
водоотпорен 100W НЛО предводен од високо залив возач
 • водоотпорен 100W НЛО предводен од високо залив возач

водоотпорен 100W НЛО предводен од високо залив возач

  Начин на плаќање: Paypal,Money Gram
  Incoterm: FOB,CIF,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-108U-54

Input Voltage: 100-277VAC

Outnput Voltage: 36-64V

Output Current: 2.3-4.4A

Warranty: 5 Years

Current Accuracy: +-5%

PF: >0.95

Additional Info

Пакување: 24 парчиња / картон

Транспорт: Ocean,Land,Air

Порт: Yantian,Shekou

Опис на производот

FD-108U-xx серија се низа на IP65 номинални кружни LED диоди за напојување дизајнирани првенствено за високо заливско и мало заштитено LED осветлување. Опсегот има кружен дизајн и е засенет во алуминиумско куќиште за да се обезбеди рејтинг на IP и исто така обезбедува дисипација на топлина. возач за LED светла достапен во 24-60VDC единечни излезни напонски опции со тековни опции од 4А до 1.6A. Оваа верзија на излезните константни струјни нивоа на серијата HBG-100 кои се прилагодливи преку внатрешниот потенциометар. предводени од осветлување

Одлична:

Универзален опсег на влез на AC до 305VAC

Вградена активна PFC функција

Висока ефикасност до 91,5%

Кратко коло, преку струја, пренапонски и прекумерна заштита

Дизајн со кружен облик со алуминиумско куќиште

IP65 отценети за внатрешни и надворешни инсталации

Погоден за суви, влажни, влажни локации

Апликација:

LED осветлување со висок / низок залив

Сцениско осветлување

Осветлување на тунели

Осветлување на ЛЕР место

Отворен архитектонски системи за осветлување

Категории на производи : Возач на UFO High Bay Lights > Индустриски ниско-високо-бело осветлување предводена возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号