Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач на UFO High Bay Lights > Индустриски ниско-високо-бело осветлување предводена возач
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Индустриски ниско-високо-бело осветлување предводена возач

Категории на производи од Индустриски ниско-високо-бело осветлување предводена возач , ние сме специјализирани производители од Кина, Индустриски High Bay Driver , Лесно отпорен НЛО предводен возач добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од 200W предводен возач R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Индустриски ниско-високо-бело осветлување предводена возач Добавувачи

Индустриски ниско-високо-бело осветлување предводена возачПостојан актуелен LED- возач, UL-регулатор за дим транспарентност , Со светски стандарди за производство и разни сертификати, вклучувајќи CE, UL и FCC, нашите производи за осветлување се продаваат на домашен пазар и се извезуваат на разни меѓународни пазари, вклучувајќи ги САД, Велика Британија, Франција, Германија, Австралија, Африка , Кореја и др. Ние нудиме широк спектар на LED решенија за осветлување, кои вклучуваат LED Линеарно осветлување или систем, LED осветлување, LED светла за зајдисонце итн. Максимизирајте ја убавината на вашето работно место со нашата прекрасна Складишна светилка, возач на магацински светилки , работилници за осветлување, супермаркет Решенија за осветлување и фабричко осветлување.

Апликација:   Специфично за високо-зајакнато светло, возачот со висока моќност над 100W, нормално за надворешно за водоотпорен, AC100-277V, 0-10V / PWM / RX затемнување, заштита од краток спој, класа 2 дизајн на сатиски излез, го помина UL / FCC / TUV / RCM / CB / CE сертифициран. Европа и Северна Америка.

Параметар:

Влезен напон: 100-277vac
излезен напон: 25-143vdc
струја: 0.1A-3.3A.

Моќност: 108W
Фактор на моќност:> 0.9

IP степен: IP65
Затемнување: 0-10V / PWM / RX / DALI.
> = 50000 часа, гаранција од 5 години.
сертификат: UL CE FCC TUV SAA и др.
High bay light led driver


Fd 200u 054b 0001


ЧПП:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговска компанија?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% ТТ депозит + 70% ТТ пред пратката, 50% ТТ депозит + 50% ЛК биланс, Флексибилни плаќања
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на LED контролери и неумерени уреди од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за контрола на LED и затемнување.
Прашање 4: Што ќе направи Fahold ако имаме проблеми по добивањето на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго проверени пред да се испраќаат. Откако ќе ги добиете производите кои не сте задоволни, Ве молиме слободно контактирајте со нас на време, ние ќе се потрудиме да ги решиме сите ваши проблеми со нашата добра пост-продажба на услуги.Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号