Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Индустриски осветлен предводен возач
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Индустриски осветлен предводен возач

Категории на производи од Индустриски осветлен предводен возач , ние сме специјализирани производители од Кина, Уред за заштита од пренапони , 0-10V возач за затемнетост добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Предводена светлосна возачка R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Индустриски осветлен предводен возач


IP65 или IP67 за водоотпорност, производи што се применуваат на индустриско и високо задно светло на отворено, исто така го поминуваат UL / FCC / TUV / RCM / CB / CE сертифициран. може да го направи затемнувањето 0-10V / PWM / RX. Со краток спој, преку температура, преку протекција на напон. Стабилна изведба, може да се користи подолго време. Добра отпорност на вода, употреба на безбедна и стабилна.


Параметар:

Влезен напон: 100-277vac / 100-347V
излезен напон: 25-40vdc / 27-42vdc / 35-45vdc / 50-70vdc / 12Vdc / 24vdc / 36V / 48V
струја: 100mA-8000mA.
Фактор на моќност:> 0,9

IP степен: IP65 / IP67
Затемнување: 0-10V / PWM / RX / DALI.
> = 50000 часа, 5 години гаранција.

industrial lighting led driver


Најчесто поставувани прашања:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговско друштво?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% депозит ТТ + 70% ТТ пред пратката, 50% депозит ТТ + 50% салдо на ЛЦ, флексибилна исплата
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на ЛЕД контролери и затемнувачи од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за управување и затемнување на ЛЕР.
Прашање 4: Што ќе стори Фахолд ако имаме проблеми по приемот на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго прегледани пред испорака. Откако ќе ги добиете производите не сте задоволни, слободно контактирајте не на време, ние ќе се потрудиме да решиме кој било од вашите проблеми со нашата добра услуга по продажбата.Список со поврзани производи

Дома

Product

Phone

За нас

Испраќам барање

粤ICP备15048543号