Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Водечки возач на светилки во затворен простор
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Водечки возач на светилки во затворен простор

Категории на производи од Водечки возач на светилки во затворен простор , ние сме специјализирани производители од Кина, 50W предводена возачка , Дизајн на предводени возачи добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Предводена моќност на возачот R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Водечки возач на светилки во затворен простор


Ние обезбедуваме сеопфатен опсег на IP-номинален / водоотпорен AC / DC LED драјвер погоден за употреба во опсег на апликации за осветлување, вклучувајќи осветлување на супермаркет, канцелариско осветлување, медицинско осветлување, осветлување за транспорт, осветлување за забава, подвижни знаци, безбедносно и безбедносно осветлување и надворешно Апликации за осветлување на подрачја. Напојувања за LED осветлување, напојувања за осветлување на халогени и LED драјвери во модели на постојан напон или постојана струја и, IP65, IP66 или IP67 номинални.
Производи применливи за внатрешни работи за непропустливи водоотпорни, како светло на панелот и осветлување за да се користат. Висока ефикасност и PF, ниски хармоници, влезен напон AC100-277V, со дополнителни опции, прилагодливи излези и PWM, 1-10V, отпорно или затемнување на триакот функции. Заштита на безбедноста и стабилност, SELV Safety излез дизајн. Пазар се во Северна Америка, Европа, Австралија, Јужна Кореја и други земји.


Indoor Luminaires Led Driver


Кои се придобивките од возачот Fahold?

  • Стандардно линеарно осветлување
  • Економично решение за светлосна линија за индустрија, комерцијални и други апликации
  • Добар квалитет на светлина со голем излез на лумен за да се исполнат различните барања
  • Лесно се нарачува и инсталира, бара помалку време, намалувајќи го отпадот од амбалажата и комплексноста
  • Флексибилно решение

Најчесто поставувани прашања:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговско друштво?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% депозит ТТ + 70% ТТ пред пратката, 50% депозит ТТ + 50% салдо на ЛЦ, флексибилна исплата
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на ЛЕД контролери и затемнувачи од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за управување и затемнување на ЛЕР.
Прашање 4: Што ќе стори Фахолд ако имаме проблеми по приемот на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго прегледани пред испорака. Откако ќе ги добиете производите не сте задоволни, слободно контактирајте не на време, ние ќе се потрудиме да решиме кој било од вашите проблеми со нашата добра услуга по продажбата.Список со поврзани производи

Дома

Product

Phone

За нас

Испраќам барање

粤ICP备15048543号