Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Свети возачи во внатрешноста > Осветлување на домаќинство > UL Круг ЛЕР Висока завеса осветлување возач 200W
UL Круг ЛЕР Висока завеса осветлување возач 200W
 • UL Круг ЛЕР Висока завеса осветлување возач 200W

UL Круг ЛЕР Висока завеса осветлување возач 200W

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 300 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-200U

Additional Info

Пакување: 12PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,HongKong,Shekou

Опис на производот

Опис на производот

Спецификации на производот

Излезен напон: 24-38V, 30-42V, 36-54V, 45-76V, 72-143V
Излезна моќност: 200W
Димензии: 151.7X66.5 mm
Ефикасност: 93%
Encironment / IP рејтинг: затворен / отворен
Макс. Влезен напон: 277V
Сертификат: UL, FCC, CE


Перформанси

Совршена замена за традиционалните светла
Заштедува 90% трошоци за електрична енергија, подобра ефикасност, подолг животен век
Посветени IP67 запечатени оптички кабинети
Единство во распределбата на светлината - ја зголемува ефикасноста
Целосно оперативен во екстремен временски период до -20 Целзиусови степени
Ниско одржување и ниска потрошувачка на енергијаFahold LED-драјверите многу успешно го решаваат компатибилниот проблем помеѓу флуоресцентни светилки и LED светилки. Тие се широко користени со разни видови на систем за намалување на капацитетот за контрола на LED таванско светло, LED вградна светилка, LED панел светла, LED wallwashers, LED ленти светла и така натаму. Нашите 0-10V / 1-10V затемнувачи ја поддржуваат и линеарната и логаритамската крива на затемнување, со што се смалуваат светлата многу лесно и се компатибилни со разни познати системи за контрола на осветлување, како што се Lutron, Dynalite, Schneider, Clipsal, Osram, Philips, ABB и така натаму .


Пакување и испорака
Packaging details 12PCS/CARTON
Shipping details DHL, UPS, TNT, FedEx etc.


UL круг ЛЕР Висока Залив светлината Возач 200W 6500mA Макс LED Возач PWM затемне

Категории на производи : Свети возачи во внатрешноста > Осветлување на домаќинство

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号