Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Свети возачи во внатрешноста > Осветлување на домаќинство > Ниска потрошувачка на енергија 30W LED светилка за драјвери
Ниска потрошувачка на енергија 30W LED светилка за драјвери
Ниска потрошувачка на енергија 30W LED светилка за драјвери
Ниска потрошувачка на енергија 30W LED светилка за драјвери
 • Ниска потрошувачка на енергија 30W LED светилка за драјвери
 • Ниска потрошувачка на енергија 30W LED светилка за драјвери
 • Ниска потрошувачка на енергија 30W LED светилка за драјвери

Ниска потрошувачка на енергија 30W LED светилка за драјвери

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HE30WU-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CB, FCC

Power Factor: >0.9

Current Accuracy: +-3%

Output Voltage: 25-40V

Max. Input Voltage: 277V

Efficiency: 88%

Additional Info

Пакување: 100PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот


Хотел за домаќинство осветлување LEDDownlight возач

LED Driver Downlight, Fahold е компанија за електроника која обезбедува решенија за одржливо осветлување (Lightning Light Home Led) до професионални клиенти, овозможувајќи им да ги намалат трошоците, потрошувачката на енергија и влијанието врз животната средина. Fahold е признат за долг животен век, со висок квалитет и намалување на енергијата, каде што решенијата за осветлување на Fahold можат да ја намалат потрошувачката на енергија до 87 проценти. Фондацијата за Фахолд веќе беше поставена во 2009 година. Седиштето се наоѓа во Шенжен. Фахолд има околу 250 вработени и обрт од околу 20 милиони јени.


30W возач за осветлување на домаќинствата; Возач на светлосни светилки; Лед плафонски светла извозник на возачи

 • Излезен напон: 25-40V
 • Излезна струја: 1700mA Макс.
 • Работна фреквенција: 50-60Hz
 • Фактор на моќност:> 0,95
 • Висока ефикасност: 89% Супер долг живот дизајниран возачи, проценет на 50.000 часа, UL наведени.
 • постојана струјна точност 3%; LED работи постабилно.
 • Ги исполнуваат GB700.1, IE60598, EN55015 и други безбедносни барања, CE одобрение.
 • Имунитет на пренапони: DM-1KV, CM-2KV;

  Температура на околината: -20 ° C- + 50 ° C

  Режим за повеќекратно затемнување: 0-10V / PWM / резистор.

  100-277V (погоден за 90-305Vac) широк опсег влез, постојан струен излез, без треперење.

  LED Home Downlight DriverLED Home Downlight DriverКатегории на производи : Свети возачи во внатрешноста > Осветлување на домаќинство

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号