Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Свети возачи во внатрешноста > Осветлување на домаќинство > LED осветлување за дома осветлување дизајн осветлување
LED осветлување за дома осветлување дизајн осветлување
LED осветлување за дома осветлување дизајн осветлување
LED осветлување за дома осветлување дизајн осветлување
 • LED осветлување за дома осветлување дизајн осветлување
 • LED осветлување за дома осветлување дизајн осветлување
 • LED осветлување за дома осветлување дизајн осветлување

LED осветлување за дома осветлување дизајн осветлување

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HE72WU-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CB, FCC

Power Factor: >0.9

Current Accuracy: +-3%

Output Voltage: 25-40V

Max. Input Voltage: 277V

Efficiency: 89%

Additional Info

Пакување: 100PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот


Хотел за домаќинство осветлување LED светилка возач

Fahold е електроника компанија која обезбедува одржливи решенија за осветлување (Lightning Light Home Led) на професионални клиенти, овозможувајќи им да ги намалат трошоците, потрошувачката на енергија и влијанието врз животната средина. Fahold е признат за долг животен век, со висок квалитет и намалување на енергијата, каде што решенијата за осветлување на Fahold можат да ја намалат потрошувачката на енергија до 87 проценти. Фондацијата за Фахолд веќе беше поставена во 2009 година. Седиштето се наоѓа во Шенжен. Фахолд има околу 250 вработени и обрт од околу 20 милиони јени.


Тавани светлосни панели возачи; Возач на светлосни светилки; Лед плафонски светла извозник на возачи

 • Излезен напон: 25-40V
 • Излезна струја: 1700mA Макс.
 • Работна фреквенција: 50-60Hz
 • Фактор на моќност:> 0,95
 • Висока ефикасност: 89% Супер долг живот дизајниран возачи, проценет на 50.000 часа, UL наведени.
 • постојана струјна точност 3%; LED работи постабилно.
 • Ги исполнуваат GB700.1, IE60598, EN55015 и други безбедносни барања, CE одобрение.
 • Имунитет на пренапони: DM-1KV, CM-2KV;

  Температура на околината: -20 ° C- + 50 ° C

  Режим за повеќекратно затемнување: 0-10V / PWM / резистор.

  100-277V (погоден за 90-305Vac) широк опсег влез, постојан струен излез, без треперење.

  LED Lighting Supplier Household LED
 Switches Lighting ChandeliersКатегории на производи : Свети возачи во внатрешноста > Осветлување на домаќинство

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号