Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Тавански светилки Triac Dimming LED Driver
Тавански светилки Triac Dimming LED Driver
Тавански светилки Triac Dimming LED Driver
 • Тавански светилки Triac Dimming LED Driver
 • Тавански светилки Triac Dimming LED Driver
 • Тавански светилки Triac Dimming LED Driver

Тавански светилки Triac Dimming LED Driver

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HY45W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CB, FCC

Output Voltage: 27-42v

Power Factor: >0.9

Current Accuracy: +-3%

Max. Input Voltage: 240

Efficiency: 85%

Additional Info

Пакување: 100PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот


Хотел за домаќинство осветлување LED светилка возач

Fahold е електроника компанија која обезбедува одржливи решенија за осветлување (Lightning Light Home Led) на професионални клиенти, овозможувајќи им да ги намалат трошоците, потрошувачката на енергија и влијанието врз животната средина. Fahold е признат за долг животен век, со висок квалитет и намалување на енергијата, каде што решенијата за осветлување на Fahold можат да ја намалат потрошувачката на енергија до 87 проценти. Фондацијата за Фахолд веќе беше поставена во 2009 година. Седиштето се наоѓа во Шенжен. Фахолд има околу 250 вработени и обрт од околу 20 милиони јени.


Тавани светлосни панели возачи; Возач на светлосни светилки; Лед плафонски светла извозник на возачи

Triac Dimmable Насловна светла Led возач

 • Излезен напон: 27-42V
 • Излезна струја: 1100mA Макс.
 • Работна фреквенција: 50-60Hz
 • Фактор на моќност:> 0,95
 • Висока ефикасност: 87% Супер долг живот дизајниран возачи, проценет на 50.000 часа, CE & TUV наведени.
 • постојана струјна точност 3%; LED работи постабилно.
 • Ги исполнуваат GB700.1, IE60598, EN55015 и други безбедносни барања, CE одобрение.
 • Имунитет на пренапони: DM-1KV, CM-2KV;

  Температура на околината: -20 ° C- + 50 ° C

  Режим за повеќекратно намалување на светлината: Триац Потемни, Смрзнување на исклучување

  180-240, постојан струен излез, без треперење.

  Efficient Household Lamp Driver
Ceiling Lamp Power SupplyКатегории на производи : Свети возачи во внатрешноста > Осветлување на домаќинство

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号