Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Домаќинство Осветлување LED Возач Моќ
Домаќинство Осветлување LED Возач Моќ
Домаќинство Осветлување LED Возач Моќ
 • Домаќинство Осветлување LED Возач Моќ
 • Домаќинство Осветлување LED Возач Моќ
 • Домаќинство Осветлување LED Возач Моќ

Домаќинство Осветлување LED Возач Моќ

  Единечната цена: USD 4.5 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HW45W-02-A1200

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CB, FCC

Output Voltage: 25-40V

Power Factor: >0.9

Current Accuracy: +-3%

Efficiency: 88%

Max. Input Voltage: 240/277V

Additional Info

Пакување: 100PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Ублажување на светлината дома водеше со висока ефикасност возачот

Fahold е компанија за електроника која обезбедува професионални решенија за осветлување на светлината (Dimming Light Led Home), овозможувајќи им да ги намалат трошоците, потрошувачката на енергија и влијанието врз животната средина. Fahold е признат за долг животен век, со висок квалитет и намалување на енергијата, каде што Fahold решенијата за осветлување може да ја намалат потрошувачката на енергија до 85 проценти. Фондацијата за Фахолд веќе беше поставена во 2009 година. Седиштето се наоѓа во Шенжен. Фахолд има околу 250 вработени и обрт од околу 20 милиони јени.Fahold's driver products design for lighting showplace for chandeliers, ceiling fans, bathroom lighting, table and floor lamps, outdoor fixtures, mirrors, and porch and patio furniture. The Lighting Division, Green Creative and many other leading manufacturers. Our UL, TUV certified driver will be delighted to help you with your lighting design plans.


Surge immunity:DM-1KV,CM-2KV;

Ambient temperature:-20°C- +50°C

Mutiple dimming mode:0-10V/PWM/Resistor.

100-240/277V(Suitable for 90-305Vac) wide range input, constant current output, flicker free.0-10V Dimmable Home Led Driver

 • Rated voltage: AC100V-240V
 • Operating frequency: 50-60Hz
 • Power Factor: >0.95
 • High efficiency: 88%
 • Super long life designed drivers, estimated at 50,000 hours, CE & TUV listed.
 • constant current accuracy 3%; LED works more stable.
 • Meet GB700.1, IE60598, EN55015 and other safety requirement, CE approval.
Категории на производи : Свети возачи во внатрешноста > Осветлување на домаќинство

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号