Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Свети возачи во внатрешноста > Осветлување на домаќинство > Насловна осветлување предводена напредок осветлување возач
Насловна осветлување предводена напредок осветлување возач
 • Насловна осветлување предводена напредок осветлување возач

Насловна осветлување предводена напредок осветлување возач

  Единечната цена: USD 2.5 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HY12W-01A

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CB, FCC

Output Voltage: 25-40V

Current Accuracy: +-4%

Power Factor: >0.9

Efficiency: 86%

Max. Input Voltage: 120V

Additional Info

Пакување: 100PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Фахолд Внатрешни LED-драјвери дизајнирани за домашно осветлување користат, за да работат општо LED осветлување апликации. W опсег на моќност од 12W до 20W, UL, FCC, CB, CE согласност, широк напон излез од водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за LED осветлување за домашно осветлување .

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547. Други карактеристики на Fahold Indoor LED Drivers вклучуваат:


Опис на производот :

• Постојана струјна LED-возач

• Излезен напон 25-40 V

• Макс. излезна моќност 12 W

• Номинален работен век до 50.000 часа

• 5-годишна гаранција

Типична примена

• Осветлување на заливот, осветлување на фасаден акцент, интеграција на таванот

Технички детали

• Многу добри перформанси на THD во широк опсег на товар <5%

• Излезна LF напонска брава (<120 Hz) 1.5%

• Мал напречен пресек

• Притиснете го терминалот за едноставно поврзување

Hy12w0103


Категории на производи : Свети возачи во внатрешноста > Осветлување на домаќинство

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号