Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Водечки возач на светилки во затворен простор > Осветлување на домаќинство
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Осветлување на домаќинство

Категории на производи од Осветлување на домаќинство , ние сме специјализирани производители од Кина, Возачи на таванските светлосни панели , Лед светло тела добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Возач на светлосни светилки R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Осветлување на домаќинство Добавувачи

Осветлување на домаќинствоСеопфатна серија на канцелариски осветлувачи возачи, погодни за употреба во голем број на апарати за осветлување во домаќинствата, вклучувајќи сала за леење, осветлување, кујнски осветлување, бања осветлување, забава осветлување, итн Имаме квалификувани инженери да одговорат на сите ваши прашања и прашања и да се обезбеди сите- круг решенија основа на вашиот проект (и) и да се обезбеди техничка поддршка.

Поточно, за домашно светло, Додека дома за панел светла, светилки и слично, затворен водоотпорен LED возач. Европа и САД со претходната, заштеда на енергија свест за животната средина порано, широко популарни. Дома, тогаш безбедносните перформанси барања се релативно високи, висок напон краток спој заштита.

Параметар:

Влезен напон: 100-277vac / 100-240vac / 100-130vac / 180-240vac / 100-347V
излезен напон: 25-40vdc / 27-42vdc / 35-45vdc / 50-70vdc / 12Vdc / 24vdc
струја: 100mA-8000mA.
Фактор на моќност:> 0.9
Затемнување: 0-10V / PWM / RX / DALI.
> = 50000 часа, 3-5 години гаранција.
сертификат: UL CE FCC TUV SAA и др.

indoor lumiureКои се придобивките од Fahold возачот?

  • Стандардно линеарно осветлување
  • Економично водено решение за возачот за индустриски, комерцијални и други апликации
  • Добар квалитет на предводен возач со висока ефикасност за да се исполнат различни барања
  • Лесно се нарачува и инсталира, бара помалку време, намалување на отпадот од пакување и сложеност
  • Флексибилно решениеЧПП:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговска компанија?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% ТТ депозит + 70% ТТ пред пратката, 50% ТТ депозит + 50% ЛК биланс, Флексибилни плаќања
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на LED контролери и неумерени уреди од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за контрола на LED и затемнување.
Прашање 4: Што ќе направи Fahold ако имаме проблеми по добивањето на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго проверени пред да се испраќаат. Откако ќе ги добиете производите кои не сте задоволни, Ве молиме слободно контактирајте со нас на време, ние ќе се потрудиме да ги решиме сите ваши проблеми со нашата добра пост-продажба на услуги.

Список со поврзани производи

Дома

Product

Phone

За нас

Испраќам барање

粤ICP备15048543号