Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
150W 480V НЛО Беј возач
150W 480V НЛО Беј возач
150W 480V НЛО Беј возач
 • 150W 480V НЛО Беј возач
 • 150W 480V НЛО Беј возач
 • 150W 480V НЛО Беј возач

150W 480V НЛО Беј возач

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-150G-82

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 7 Years

Output Power: 51 - 100W, 101 - 200W

Input Voltage: 380V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Self-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: UL, ISO, FCC

THD: <15%

Current Accuracy: + -3%

Power Factor: >0.9

Dimension: 151.5*66.5

Name: LED High Bay Light Driver

Brand: Fahold

Output Voltage: 25-40V, 30-50V, 50-82V, 76-143V

Output Wattage: 100W, 150W

Output Current: 450-2600mA, 700-4200mA

Additional Info

Пакување: 15 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

FD-150G, дизајниран од метална школка, се применува на LED светло во облик Висока Беј . Оваа единица е погодна за високи волати предводени од Roung залив светла. Други стандардни карактеристики на опсегот се 200-480Vac , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Fahold LED Lig hting Driver е сигурен начин за напојување на било кој надворешен уред , индустриска зона. Без разлика дали ви треба светлина за да ја подобриме видливоста или да ја подобриме безбедноста, нашите светла со погон на возачот се најекономично решение за осветлување на секој пат, паркинг, патека, патека, билборд, знак, линија за ограда или комплекс.


1). Карактеристики:

1) Оригинален Rubycon кондензатор од Тајван, ST & Inventronics MOS.
2) уникатен дизајн на сопствениот патент со елегантен облик на гледање.

3) преку 80000 часа животен век; Гаранција за врвен квалитет.

4) 6063 структурата на алуминиумската легура обезбедува одлична дисипација на топлина

7) CE / RoHS / UL / TUV / SAA потврдија.
8) Широка примена: Кружна Висока заливска светлина.

2). Контрола на квалитет:

1) Строг квалитет (IQC, пред-тест, FQC, IPQC, QC за целата процедура на производство) и контрола на трошоците.

2). Возачот поминува 6000V висок напон тест.

3). ЕМС, висока и ниска температура тест, итн опрема се користи за да бидете сигурни дека добар производ.

3). Трговски термин:

1). Плаќање: T / T, Westen Union;

2). Доење: 3-4 работни денови за нарачка на примерок, 5-7 работни денови за нормален редослед, 10-15 работни денови за голема нарачка (> 1000 парчиња);

3). Испорака на товар се цитира под вашето барање, DHL, FedEx, UPS, ТНТ ..... достапна;

4). Дискови се нудат врз основа на количини на нарачки, НЕ МОЖЕ;

5). Моден дизајн: Ние имаме сопствена фабрика, нашата фабрика ќе даде нови дизајни секој месец.

4). Посебна услуга:

1). OEM / ODM достапни.
2). Прилагодениот производ е прифатлив.
3). Дизајн на проект / консултации е достапен.

150W 480V High Bay DriverAC влез 528V со висок PFC круг метален ЛЕР Висока залив светло возач;

Категории на производи : IP-возач на алуминиумски LED возач > НЛО возач со висок напон Индустриски висок залив

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号