Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
240W480 Регулиран LED Возач AC Влезен напон 480V
240W480 Регулиран LED Возач AC Влезен напон 480V
240W480 Регулиран LED Возач AC Влезен напон 480V
 • 240W480 Регулиран LED Возач AC Влезен напон 480V
 • 240W480 Регулиран LED Возач AC Влезен напон 480V
 • 240W480 Регулиран LED Возач AC Влезен напон 480V

240W480 Регулиран LED Возач AC Влезен напон 480V

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-240G-050

Warranty: 7 Years

THD: <15%

Current Accuracy: + -3%

Power Factor: >0.9

Name: LED High Bay Light Driver

Brand: Fahold

Dimension: 191.5*69

Additional Info

Пакување: 15 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

FD-240G, дизајнирана од метална конструкција, висока моќност (DIP прекинувач), прилагодлива струја, се однесуваат на High Bay LED Light . Оваа единица е погодна за високи волати предводени од Roung залив светла. Други стандардни карактеристики на опсегот се 200-480Vac , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Fahold е полн сервис електрични и LED Возач производителот служи на пазарот Северна Америка за повеќе од 10 години. Со текот на годините Fahold е водечки снабдувач на квалитетни комерцијални и индустриски LED осветлување возачки електрични производи. Ние сме специјализирани во производство на високо-ефикасни Комерцијални и индустриски осветлување возач, како и LED лига hting решенија

480V UFO возач; индустриски 480V UFO возач; 347V НЛО возачи; круг дијаметар LED НЛО Висока залив; Висок залив НЛО тркалезен стил возач

 • Излезен напон: 25-40V, 30-50V, 40-60V, 76-143V
 • Излезна моќност: 240W
 • Димензии: 191.7X69 мм
 • Ефикасност: 93%
 • Encironment / IP рејтинг: внатрешно / надворешно / IP65
 • Макс. Влезен напон: 528V
 • Сертификат: UL, FCC, CE

Adjustable Current UL UFO Driver

AC влез 528V со висок PFC круг метален ЛЕР Висока залив светло возач;

Категории на производи : IP-возач на алуминиумски LED возач > НЛО возач со висок напон Индустриски висок залив

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号