Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > IP65 номинален алуминиумски LED драјвер > НЛО возач со висок напон Индустриски висок залив
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

НЛО возач со висок напон Индустриски висок залив

Категории на производи од НЛО возач со висок напон Индустриски висок залив , ние сме специјализирани производители од Кина, Возач на индустриско осветлување , 480V струјно коло за возач на возачи добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Осветлување на високи заливи на НЛО R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина НЛО возач со висок напон Индустриски висок залив Добавувачи

Fahold LTD - Одделот за производи воведе нова серија од 200-480V возачи на LED круг, достапна во излези од 100W, 150W и 240W.

Секој модел вклучува влезен напон се движи од 200Vac до 480Vac. Возачот со постојана струја FD-150GW нуди фиксни и затемни излезни модели. Некои модели се со оценка од класа 2.


Сите модели имаат метални куќишта и се рангирани со IP65 - што ги прави погодни за апликации кои се предмет на влага. Тие нудат над напон, над-струја и краток спој со автоматско обновување за да ги одржуваат ламбите. има посебен дизајн за дисипација на топлина, дозволуваме да работиме на Ta 65 ° C. Возачите се UL признати и за САД и за Канада и се CE сертифицирани.

Fd 150g 050b 0001

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号