Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Водечки возач со голема моќност
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Водечки возач со голема моќност

Категории на производи од Водечки возач со голема моќност , ние сме специјализирани производители од Кина, Драјвер за висока моќност со постојана струја , Возач на Leds со голема моќност добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Водечки возач R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Повеќе

200W драјвер за светло за прицврстување на светлината

Водечки возач со голема моќност


Во ситуации кои бараат употреба на LED диоди со голема моќност и / или поголем број на LED диоди во серија, LED возачот со голема моќност е соодветен додаток на колото. Мора да се внимава да не се надмине колото, бидејќи тоа може да резултира со голем број изгорени светла. Апликациите кои обично бараат употреба на драјвер за LED со голема моќност вклучуваат:


  • Автомобилски апликации, како што се надворешни LED светла (светла за сопирачки, задни светла, итн.), Употреба на панел за приказ, светла за внатрешни возила итн.
  • Хотели, продавници, ресторани, барови и повеќе каде што е пожелно одредено расположение.
  • Светла за итни случаи, фенери, осветлување на пејзаж, осветлување под вода, фенери и многу повеќе.
  • ЛЕД светла што се користат во простории за растенија за растенија.
Фахолд нуди предводени возачи над 100W или повисоки, погодни за високо-енергетски индустриски светла и високо светло, може да се користат и внатрешни и надворешни, барања за квалитет на производот, безбедност и стабилност, заштита од тест за висок притисок, заштита од краток спој, силна против гром , сертификација за безбедно ниво, UL TUV FCC, итн.

Список со поврзани производи

Дома

Product

Phone

За нас

Испраќам барање

粤ICP备15048543号