Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
100W НЛО High Bay Led возач на светлина
 • 100W НЛО High Bay Led возач на светлина

100W НЛО High Bay Led возач на светлина

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-100U

Additional Info

Пакување: 12PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Опис на производот

Специфики за производи

Излезен напон: 24-38V, 30-42V, 36-54V
Излезна моќност: 100W
Димензии: 130X66,5 мм
Ефикасност: 90%
Одобрување / Оцена за IP: затворен / надворешен / IP65
Макс. Влезен напон: 277V
Сертификат: UL, FCC, CE


Изведба

Совршена замена за традиционалните светла
Заштедува 90% цена на електрична енергија, подобра ефикасност, подолг животен век
Посветен IP67 запечатени оптички шуплини
Унифорност во распределбата на светлината - ја зголемува ефикасноста
Целосно оперативен во екстремни временски услови до -20º целзиусови
Ниско одржување и ниска потрошувачка на енергија


LED возачите на Фахолд многу успешно го решаваат компатибилниот проблем помеѓу флуоресцентни ламби и LED светилки. Тие се широко користени со разни видови на систем за затемнување на капацитетите за контрола на LED светло на таванот, LED осветлување, LED светлосни панели, LED wидни машини за миење садови, LED ленти и светла и така натаму. Нашите затемнувачи од 0-10V / 1-10V ја поддржуваат и линеарната и логаритамската затемнувачка крива, ги затемнуваат светлата многу непречено и се компатибилни со разни познати системи за контрола на осветлувањето, како што се Лутрон, Диналит, Шнајдер, Клипсал, Осрам, Филипс, АББ и така натаму .


Пакување и испорака
Packaging details  12PCS/CARTON
Shipping details DHL, UPS, TNT, FedEx etc.

Категории на производи : Возач на UFO High Bay Lights > Возач со висока светлина за возачот на бај

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号