Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач на UFO High Bay Lights > Возач со висока светлина за возачот на бај > Осветлување на возачот на тркалезно светло од 200W во возење со висок залив
Осветлување на возачот на тркалезно светло од 200W во возење со висок залив
Осветлување на возачот на тркалезно светло од 200W во возење со висок залив
 • Осветлување на возачот на тркалезно светло од 200W во возење со висок залив
 • Осветлување на возачот на тркалезно светло од 200W во возење со висок залив

Осветлување на возачот на тркалезно светло од 200W во возење со висок залив

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 300 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-200U-054

Input Voltage: 100-277V

Output Voltage: 36-54Vdc

Output Current: 2.4-4.8A

Current Accuracy: +-3%

Efficiency: 91%

PF: >0.9

Warranty: 5 Years

Additional Info

Пакување: 8PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Опис на производот

Специфики за производи

Излезен напон: 24-38V, 30-42V, 36-54V, 45-76V, 72-143V
Излезна моќност: 200W
Димензии: 151.7X66,5 мм
Ефикасност: 93%
Одобрување / Оцена за IP: затворен / надворешен / IP67
Макс. Влезен напон: 277V
Сертификат: UL, FCC, CE


Изведба

Совршена замена за традиционалните светла
Заштедува 90% цена на електрична енергија, подобра ефикасност, подолг животен век
Посветен IP67 запечатени оптички шуплини
Унифорност во распределбата на светлината - ја зголемува ефикасноста
Целосно оперативен во екстремни временски услови до -20º целзиусови
Ниско одржување и ниска потрошувачка на енергијаLED возачите на Фахолд многу успешно го решаваат компатибилниот проблем помеѓу флуоресцентни ламби и LED светилки. Тие се широко користени со разни видови на систем за затемнување на капацитетите за контрола на LED светло на таванот, LED осветлување, LED светлосни панели, LED wидни машини за миење садови, LED ленти и светла и така натаму. Нашите затемнувачи од 0-10V / 1-10V ја поддржуваат и линеарната и логаритамската затемнувачка крива, ги затемнуваат светлата многу непречено и се компатибилни со разни познати системи за контрола на осветлувањето, како што се Лутрон, Диналит, Шнајдер, Клипсал, Осрам, Филипс, АББ и така натаму .


Пакување и испорака
Packaging details 20PCS/CARTON
Shipping details DHL, UPS, TNT, FedEx etc.


200W тркалезен LED возач High Light осветлување 38V водоотпорен LED возач

Категории на производи : Возач на UFO High Bay Lights > Возач со висока светлина за возачот на бај

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号