Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач на UFO High Bay Lights > Возач со висока светлина за возачот на бај > 160W Круг метален ЛЕР Висока светлина за возач
160W Круг метален ЛЕР Висока светлина за возач
160W Круг метален ЛЕР Висока светлина за возач
 • 160W Круг метален ЛЕР Висока светлина за возач
 • 160W Круг метален ЛЕР Висока светлина за возач

160W Круг метален ЛЕР Висока светлина за возач

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-160U

Output Type: Multiple

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 101 - 200W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

THD: <15%

Current Accuracy: + -3%

Power Factor: >0.9

Dimension: 151.5*66.5

Name: LED High Bay Light Driver

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

160W Круг метален ЛЕР Висока светлина за возач


Спецификации на производот:

LED висококвалитетен возач за возачот

 • Излезен напон: 24-38V, 30-42V, 36-54V, 45-76V, 72-143V
 • Излезна моќност: 160W
 • Димензии: 151.7X66.5 mm
 • Ефикасност: 93%
 • Encironment / IP рејтинг: внатрешно / надворешно / IP65
 • Макс. Влезен напон: 277V
 • Сертификат: UL, FCC, CE
 • Име: кружен LED Возач 160W


LED High Bay Light Driver

 • UL AC100-277V Возач (High Bay LED светилки возач), Desigen за светлосни води за светло од висок лумен. Нејзиното куќиште е изработено од пластика, независен дизајн за излезна врска структура, погодна за север Американ пазар.


Детали

FD-160U, пластични школка дизајнирани, се однесуваат на High Bay LED светло . Оваа пластична кутија за возач беше изработена од лесна, но силна пластика со заштитна завршница со црна боја. Оваа единица е погодна за LED светла со висока моќност. Други стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат 100-277V , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547. Се одликува со четири монтажни дупки за монтажа на површина од 0,20 инчи и е дизајниран со монтирани дупки за безбедно држење на компатибилните уреди за напојување.


LED High Bay Light Driver


Спецификации на производот:


 • Излезен напон: 24-38V, 30-42V, 36-54V, 45-76V, 72-143V
 • Излезна моќност: 160W
 • Димензии: 151.7X66.5 mm
 • Ефикасност: 93%
 • Encironment / IP рејтинг: внатрешно / надворешно / IP65
 • Макс. Влезен напон: 277V
 • Сертификат: UL, FCC, CE


160W Круг метален ЛЕР Висока светлина за возач

Категории на производи : Возач на UFO High Bay Lights > Возач со висока светлина за возачот на бај

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号