Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
LED уличното осветлување во круг LED LED 200W
 • LED уличното осветлување во круг LED LED 200W

LED уличното осветлување во круг LED LED 200W

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 20 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-200U

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 101 - 200W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Application: Industrial Lighting

Product Size: 151.7x66.5 Mm

Certified: UL, FCC, CE

Operating Temperature: ‐40℃ To +60℃

Additional Info

Пакување: 12PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

LED уличното осветлување во круг LED LED 200W


Ова се електричните, механичките и еколошките спецификации на LED постојан струја од 36W со 0-10V диммирање. Ова напојување со LED диоди е погодно само за LED оптоварување.

Street Light Round LED Driver

 • IP65
 • Максимална излезна моќност 200W
 • Константен тековен дизајн
 • 3 во 1 затемнување на владата: 0-10V, PWM, RX
 • Нежно затемнување (0-100%), може да се затемни за да се исклучи
 • TUV CB CE UL FCC сертифициран
 • ЗАШТИТА: краток спој, отворено коло
 • Пренапонска заштита: 6KV
 • SELV безбедно излез дизајн
 • Работна температура: -40 ℃ до + 60 ℃Пакување и испорака

пакување: 12pcs / картон

пратка: DHL, FedEx, UPS, EMS итн.


Апликација


Возачот на ЛЕР може да се користи за улична светлина , висока светлина , индустриска светлина итн.

Industrial Led Light Driver


Контактирајте не

Контакт лице: Кери
Whatsapp: (+86) 18620616839
Skype: Кери-Фахолд
Веб-страница: www.fahold.com

Категории на производи : Возач на UFO High Bay Lights > Возач со висока светлина за возачот на бај

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号