Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
150W НЛО Беј возач со UL
150W НЛО Беј возач со UL
150W НЛО Беј возач со UL
 • 150W НЛО Беј возач со UL
 • 150W НЛО Беј возач со UL
 • 150W НЛО Беј возач со UL

150W НЛО Беј возач со UL

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 20 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-160U

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 101 - 200W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Packing: 12pcs/carton

Maximum Power: 150W

Dimension: 151.7*66.5 Mm

Waterproof: IP65

Additional Info

Пакување: 12PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Перформанси

Влезна Номинален напон: 100Vac ~ 277Vac

Влезен опсег на фреквенција: 47Hz ~ 63Hz

Ефикасност: 93% (MIN) при номинален напон

Излез: 24-38 / 30-42 / 36-54 / 45-76 / 72-43V 8A макс

Излезна моќност: 150W Лед возач

Работна температура: 0 ° C ---- + 60 ° C

Температура на складирање: -40 ° C ---- + 85 ° C

Сертификат: CE UL / CUL FCC ROHS, SAA

High Bay Led Light Driver


 • Совршена замена за традиционалните светла
 • Заштедува 90% трошоци за електрична енергија, подобра ефикасност, подолг животен век
 • Специјални IP65 запечатени оптички кабинети
 • Единство во распределбата на светлината - ја зголемува ефикасноста
 • Целосно оперативен во екстремен временски период до -20 Целзиусови степени
 • Ниско одржување и ниска потрошувачка на енергија

Апликации

складиште осветлување, супермаркет осветлување

High Bay Led Light DriverКатегории на производи : Возач на UFO High Bay Lights > Возач со висока светлина за возачот на бај

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号