Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Лед возач 100W IP67 54V LED напојување
Лед возач 100W IP67 54V LED напојување
Лед возач 100W IP67 54V LED напојување
 • Лед возач 100W IP67 54V LED напојување
 • Лед возач 100W IP67 54V LED напојување
 • Лед возач 100W IP67 54V LED напојување

Лед возач 100W IP67 54V LED напојување

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-108U

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Application: LED High Bay Light

Output Voltage: 54V

Dimension: 130*66.5 MM

Maximum Power: 100W

Sample: Available

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

FD-108U LED Возач. Оваа пластична кутија за возачи беше изработена од лесна, но силна пластика со заштитна завршница со црна боја. Спецификации на производот:
Излезен напон: 24-38V, 30-42V, 36-54V
Излезна моќност: 100W
Димензии: 130x66.5 mm
Ефикасност: 90%
Encironment / IP рејтинг: внатрешно / надворешно / IP67
Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: UL, FCC, CE Led Driver 100W

AC100-277V Возач (High Bay LED светла за возач), Desigen за светлосни води за високи лумени. Нејзиното куќиште е изработено од пластика, независен дизајн за излезна врска структура, погодна за север Американ пазар.


Led Driver 100W

Категории на производи : Возач на UFO High Bay Lights > Возач со висока светлина за возачот на бај

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号