Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
IP67 водоотпорен воден погонски преклопник
IP67 водоотпорен воден погонски преклопник
 • IP67 водоотпорен воден погонски преклопник
 • IP67 водоотпорен воден погонски преклопник

IP67 водоотпорен воден погонски преклопник

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-200U

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 101 - 200W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Dimension: 151.7*66.5mm

Efficienty: 93%

Flicker Free: Yes

Sample: Yes

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Детали

FD-200U, наменета за надворешни и внатрешни пластични материјали за школка и се применува на High Bay LED Light . Оваа пластична кутија за возач беше изработена од лесна, но силна пластика со заштитна завршница со црна боја. Оваа единица е погодна за доведе високи заливи светла. Вклучува вградена активна PFC функција , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Единицата е дизајнирана за да ги задоволи UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и препишува на EN 55105, EN61547. Се одликува со четири монтажни дупки за монтажа на површина од 0,20 инчи и е дизајниран со монтирани дупки за безбедно држење на компатибилните уреди за напојување.

Led Driver Waterproof

Спецификации на производот:

Излезен напон: 24-38V, 30-42V, 36-54V, 45-76V, 72-143V
Излезна моќност: 200W
Димензии: 151.7X66.5 mm
Ефикасност: 93%
Encironment / IP рејтинг: внатрешно / надворешно / IP67
Макс. Влезен напон: 277V
Сертификат: UL, FCC, CE

UL AC100-277V Возач (High Bay LED светилки возач), Desigen за светлосни води за светло од висок лумен. Нејзиното куќиште е изработено од пластика, независен дизајн за излезна врска структура, погодна за север Американ пазар.
Led Driver Waterproof

Категории на производи : Возач на UFO High Bay Lights > Возач со висока светлина за возачот на бај

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号