Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
277V Висока залив светла LED дисплеј возач
277V Висока залив светла LED дисплеј возач
277V Висока залив светла LED дисплеј возач
 • 277V Висока залив светла LED дисплеј возач
 • 277V Висока залив светла LED дисплеј возач
 • 277V Висока залив светла LED дисплеј возач

277V Висока залив светла LED дисплеј возач

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-200U

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 101 - 200W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Output Voltage: 277V

Size: 151.7*66.5mm

PF: >0.9

THD: <15%

Shipping Way: DHL, Fedex, UPS, EMS Etc

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

FD-200U се однесува на High Bay LED Light . Оваа пластична кутија за возач беше изработена од лесна, но силна пластика со заштитна завршница со црна боја.

Спецификации на производот:


Излезен напон: 24-38V, 30-42V, 36-54V, 45-76V, 72-143V
Излезна моќност: 200W
Димензии: 151.7X66.5 mm
Ефикасност: 93%
Encironment / IP рејтинг: внатрешно / надворешно / IP67
Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: UL, FCC, CE

Dimmable Driver LED

UL AC100-277V Возач (High Bay LED светилки возач), Desigen за светлосни води за светло од висок лумен. Нејзиното куќиште е изработено од пластика, независен дизајн за излезна врска структура, погодна за север Американ пазар.

Dimmable Driver LED

Категории на производи : Возач на UFO High Bay Lights > Возач со висока светлина за возачот на бај

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号