Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Индустриски High Bay Light Fixtures LED Возач
Индустриски High Bay Light Fixtures LED Возач
Индустриски High Bay Light Fixtures LED Возач
Индустриски High Bay Light Fixtures LED Возач
 • Индустриски High Bay Light Fixtures LED Возач
 • Индустриски High Bay Light Fixtures LED Возач
 • Индустриски High Bay Light Fixtures LED Возач
 • Индустриски High Bay Light Fixtures LED Возач

Индустриски High Bay Light Fixtures LED Возач

  Единечната цена: USD 22 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FU-160H-143B

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 101 - 200W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Voltage Range: 76-143V

Wattage: 160W

Current: 1.1-2.1A

Efficiency: 93%

Additional Info

Пакување: 25pcs / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Детали

FU-160H-143B, специјално дизајниран за високо-власт предводена висок залив светлина, треперење бесплатно 1-10V DIMM ИНГ LED драјвер 2.1A 160W, со UL, FCC, CB, CE согласност, широк напон излез на IP67 водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за HIGH HIGH BAY LIGHT светлина. Други стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат 100-277V , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.

commercial warehouse lighting

Карактеристики и придобивки

· Висока PFC

· Лесни

· Едноканален излез, излезно ниво на струја.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Висока ефикасност до 93%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлување

1-10v предводени од затемнување

Спецификации на производот:

Излезен напон: 36-54V

Макс. Излезна моќност: 160W

Макс. Излезна струја: 5300mA

Димензии: O130 x 66.5mm

Електронски LED димер

Encironment / IP рејтинг: отворено / IP65

Фликер бесплатно

Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: UL, FCC, RCM, CE

FU-160H-143B, заматување од 0-10V без фликери, Desigen за светло со високи лумени. Возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е направено од тркалезно железо, независен дизајн за излезната врска, погоден за пазарот во Северна Америка.

high bay luminaire


Категории на производи : НЛО Висока Беј свети предводен возач > Возач со висока светлина за возачот на бај

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products List

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号