Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Водени светла возач од 110W
 • Водени светла возач од 110W

Водени светла возач од 110W

  Единечната цена: USD 16.2 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FU-108H-038B

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 101 - 200W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Wattage: 108W

Current: 3.3A

Voltage Range: 36-54V

Efficiency: 90%

Additional Info

Пакување: 25pcs / картон

Продуктивност: 2000 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Детали

ФУ-100H-054, тркалезна висок залив доведе возачот, специјално дизајниран за предводени од висок залив светлина, треперење бесплатно 0-10V DIMM ИНГ 108W LED драјвер 3.3а, со UL, FCC, CB, CE согласност, широк напон излез на IP67 водоотпорен дизајн . Единиците се погодни за HIGH HIGH BAY LIGHT светлина. Други стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат 100-277V , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.


Карактеристики и придобивки

· Висока PFC

· Лесни

· Едноканален излез, излезно ниво на струја.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Висока ефикасност до 90%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлување

0-10v предводени од затемнување

Спецификации на производот:

Излезен напон: 36-54V

Макс. Излезна моќност: 108W

Макс. Излезна струја: 3300mA

Димензии: O130 x 66.5mm

Електронски LED димер

Encironment / IP рејтинг: отворено / IP65

Фликер бесплатно

Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: UL, FCC, RCM, CE

FU-100H-054, заматување од 0-10V без треперење, Desigen за високо-лумени LED светло, заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е направено од железо, независен дизајн за излезната врска, погоден за пазарот во Северна Америка.Категории на производи : Возач на UFO High Bay Lights > Возач со висока светлина за возачот на бај

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号