Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач на UFO High Bay Lights > Возач со висока светлина за возачот на бај
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Возач со висока светлина за возачот на бај

Категории на производи од Возач со висока светлина за возачот на бај , ние сме специјализирани производители од Кина, Лед Возач Диммиби , UL замрзнувачки трансформатор добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Возач со постојан тековен возач R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Возач со висока светлина за возачот на бај Добавувачи

Возач со висока светлина за возачот на бај


Постојан актуелен LED- возач, UL-регулатор за дим транспарентност , Со светски стандарди за производство и разни сертификати, вклучувајќи CE, UL и FCC, нашите производи за осветлување се продаваат на домашен пазар и се извезуваат на разни меѓународни пазари, вклучувајќи ги САД, Велика Британија, Франција, Германија, Австралија, Африка , Кореја и др. Нудиме широк спектар на LED решенија за осветлување, кои вклучуваат LED линеарно осветлување или систем, LED осветлување, LED светла за зајдисонце итн. Максимизирајте ја убавината на вашето работно место со нашата прекрасна Складишна светилка, работилници за осветлување, супермаркет осветлување и фабричко осветлување решенија.

Примена: Специфично за високо зајакнато светло, возачот со висока моќност над 100W, нормално за надворешно водоотпорен, AC100-277V, 0-10V / PWM / RX затемнување, заштита од краток спој, одказ за излез од класата 2, помина на UL / FCC / TUV / RCM / CB / CE сертифициран. Европа и Северна Америка.

Параметар:

Влезен напон: 100-277vac
излезен напон: 25-143vdc
струја: 100mA-8000mA.
Фактор на моќност:> 0.9

IP степен: IP65
Затемнување: 0-10V / PWM / RX / DALI.
> = 50000 часа, 3-5 години гаранција.
сертификат: UL CE FCC TUV SAA и др.
Constant Current Led Driver High bay light led driver
ЧПП:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговска компанија?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% ТТ депозит + 70% ТТ пред пратката, 50% ТТ депозит + 50% ЛК биланс, Флексибилни плаќања
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на LED контролери и неумерени уреди од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за контрола на LED и затемнување.
Прашање 4: Што ќе направи Fahold ако имаме проблеми по добивањето на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго проверени пред да се испраќаат. Откако ќе ги добиете производите кои не сте задоволни, Ве молиме слободно контактирајте со нас на време, ние ќе се потрудиме да ги решиме сите ваши проблеми со нашата добра пост-продажба на услуги.
Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号