Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Фликер Бесплатно предводен возач
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Фликер Бесплатно предводен возач

Категории на производи од Фликер Бесплатно предводен возач , ние сме специјализирани производители од Кина, Фликер Бесплатно предводен возач , Возач на светла без треперење добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Како да престанете да треперите со Led R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Повеќе

Возач со широк напон UL Метал

Повеќе

Пластичен случај 100-240VAC предводена возачка

Фликер Бесплатно предводен возач


Лесен строб, дури и кога зрачењето е мртво, голо око не може да го открие стробот, но исто така е склон кон визуелен замор, го оштетува видот.

Ако треба да се набудуваат подвижните предмети (особено побрзо) и на светло под фината работа, не само што е нејасно во зависност од материјалот, толку е поголема штетата на очите.

Прашања за светло без треперење може да се појават во овој момент. За да бидеме фер, треба да се истакне дека флуоресцентни цевки кои работат со конвенционален или баласт со мала загуба трепкаат и на 100 Hz и излезот на светлината се намалува при пониски температури на околината. Флуоресцентни светилки работат со ЕКГ, вклучувајќи ламби за заштеда на енергија, работат на 44 - 50 kHz, така што светилките нормално не треперат. Во реалноста, сепак, работите се малку поинакви. Додека се користи поголема фреквенција на преклопување, влезните кондензатори се мали од причини. Ова предизвикува високофреквентно коло во ламбата да се напојува со силно пулсирачки напон. Оваа пулсација создава модулација на осветленост во емитуваната светлина, поради што овие светилки често имаат прилично високо ниво на треперење на 100 Hz.


Карактеристики:

 • Влез: опсег на влезен напон: 100-240Vac, максимален опсег на влезен напон: 100-347Vac.
 • Излез: опсег на излезна моќност: 24W-30W; опсег на излезен напон: 25-40Vdc.
 • Активна корекција на факторот на моќност, висок PF (PF> 0,95 на 230Vac), низок THD (THD <15%), ефикасноста може да достигне 91%.
 • Коефициент без треперење <0,4%.
 • Исполнете ги стандардите ERP откако ќе ги инсталирате во готови LED светла.
 • Заштита на отворено коло, краток спој и над температура.
 • Ниво на пренапон: 2KV.
 • Структура: IP20 (верзија на приклучок за завртки).
 • Гаранција: 5 години
 • Апликации: ЛЕД светилки, панел светла, мрежни светла, патеки и сл.
Технички податоци:
 • Влезен напон: 100-277V AC, 47 до 63Hz
 • Излезни спецификации (а):
 • 1) 25-40Vdc 600mA 24,00W
 • 2) 25-40Vdc 650mA 26.00W
 • 3) 25-40Vdc 700mA 28.00W
 • 4) 25-40Vdc 750mA 30,00W
 • 5) 25-40Vdc 1100mA 44.00W
 • 6) 25-42Vdc 1300mA 54.60W
 • 7) 25-40Vdc 1500mA 60W
 • 8) 25-40Vdc 2000mA 80,00W
 • Ефикасност на конверзија: 90% на 220Vac
 • Фактор на моќност: 0,97 на 220Vac
 • Бран на напон: ≤1V
 • Тековна толеранција: ± 5%
 • Заштитни функции: отворено коло и краток спој
 • Работна температура: -30 до 50 ° C
 • Влажност: 20 до 90% RH
 • Пресметка на MTBF: животен век до 50 000 часа
 • Сертификат: Овластен CE, CB, TUV, RCM


Список со поврзани производи

Дома

Product

Phone

За нас

Испраќам барање

粤ICP备15048543号