Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com

Категории на производи

Led Driver - производител, фабрика, снабдувач од Кина

(Вкупно 24 Производи за Led Driver)

 • Пареа за намалување на осветленоста на LED-возачот

  Пареа за намалување на осветленоста на LED-возачот

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 100PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  Пареа Затемнувањето го водеше возачот Возач за предводени светла , висок PFC и солиден пластичен комплет. Со зголемените барања за решенија за осветлување на предводена светлина, LED системот за осветлување , а потоа и LED Driver станува најважниот фактор во овој систем, ова производство на Triac-тони за намалување на...

  Контакт сега

 • LED напојување, LED трансформатор за панел светла

  LED напојување, LED трансформатор за панел светла

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  Fahold LED понудата на возачот е дизајнирана за енергетски ефикасни, долготрајни, висококвалитетни, професионални примени за осветлување. Вклучувајќи широк спектар на LED диоди што се преклопуваат и може да се прилагодат, тие може да се користат како дел од едноставниот систем за осветлување или поголемите системи за...

  Контакт сега

 • 80W предводена панел осветлува драјв возач

  80W предводена панел осветлува драјв возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  80W предводени од светлосен панел светилки LED напојување , висок PFC и солиден железен комплет водич трансформатор смазнувачки возач кој е во согласност со електрични кодови кои бараат разводни кутии за одделни домаќинства и нисконапонски жици. Со зголемување на барањата за нивоата на безбедност, а потоа на пазарот...

  Контакт сега

 • 277V пластични куќиште LED возач

  277V пластични куќиште LED возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  600x600 панел светло LED возач HE72WU-01 е 72W 1.7A рејтинг напојување со PFC LED осветлување од IP20 со универзален влезниот напон од 100 ~ 277V AC. Оваа LED осветлување напојување има номинален излезен напон од 25-40V и номинален постојан напон од 1.2-1.7A. Единицата е спакувана во силна пластична кутија која дава...

  Контакт сега

 • 12W Triac димминг постојан тековен возач на водич

  12W Triac димминг постојан тековен возач на водич

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 100PCS / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  12W Triac димминг постојан тековен возач на водич Детали HZ12W-01 Серија, Пластично куќиште Triac dimming Driver , со моќност од 6W до 12W, UL, FCC, CE сертификат. 100-130VAC влез, Единечен фаза на LED-возач со активна корекција на фактор на моќност (> 0,9). Единиците се погодни за возачот со 12W светилки. Овој...

  Контакт сега

 • Возење светла Триак Димминг Лед возач

  Возење светла Триак Димминг Лед возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  Возење светла Триак Димминг Лед возач Детали HZ48W-02 серија, со тврд школка триактемување Возач , со опсег на моќност од 25W до 48W, UL, FCC, CE согласност. Целосно тестиран дизајн за употреба во интегрирани LED светилки / трофејни тела или како самостоен LED модул за возачот. Овој дизајн е оптимизиран за 1150mA...

  Контакт сега

 • Еднонасочен 12W LED драјвер за задна врата

  Еднонасочен 12W LED драјвер за задна врата

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 100PCS / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  Еднонасочен 12W LED драјвер за задна врата Детали HY12W-01, задниот раб затемнување Слободна напон 12W LED управувачи, со моќност спектар на 9W to12W, TUV, RCM, CB, CE согласност, еден излез, ова 12W triac затемнување возачот се погодни за ниска моќност паѓачки. Други стандардни карактеристики на опсегот се 180-240V ,...

  Контакт сега

 • 30W 700mA Триак Димминг предводена осветлување возач

  30W 700mA Триак Димминг предводена осветлување возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 100PCS / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  30W 700mA Триак Димминг предводена осветлување возач Детали HY30W-01 серија, задниот раб Dimmer Слободна напон LED 700mA возач, со TUV, RCM, CB, CE согласност, еден излез, 30W возачот triac затемнување, компатибилен со традиционалните задниот раб нежните. Возачите на LED Triac со задебелување со LED диоди можат да...

  Контакт сега

 • 45W 0-10V Регулиран главен возач за осветлување

  45W 0-10V Регулиран главен возач за осветлување

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 100PCS / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  45W 0-10V Регулиран главен возач за осветлување Детали HW45W-02, без флексибилен главен возач, специјално дизајниран за осветлување во затворени простории, со цел да работи со општите LED осветлување. 0-10V DIMM ИНГ LED драјвер 45W 1100mA, TUV, RCM, CE Certified.It е погодна за внатрешна паѓачки, панел светла....

  Контакт сега

 • Фриктер Слободен 60W 1.5A предводен возач

  Фриктер Слободен 60W 1.5A предводен возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 100PCS / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  Фриктер Слободен 60W 1.5A предводен возач Детали HW60W-02 серија, специјално дизајниран за внатрешна употреба осветлување, треперење бесплатно 0-10V DIMM ИНГ LED драјвер 60W 1500mA, сертификација на TUV, RCM, CB, CE. Димминг опсег од 0 до 100%, непречено затемнување. Неговиот дизајн ги прави делумно погодни за...

  Контакт сега

 • 30W 750mA Линеарно светло возач на водич

  30W 750mA Линеарно светло возач на водич

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HR30W-02, конкретно дизајниран за внатрешно осветлување (Линеарно светло, трофеј, светло за педали), за работа со општите Линеарни системи за осветлување . Треперење бесплатно 0-10V DIMM ИНГ LED драјвер 30W 750mA, со моќност спектар на 15W да 30W, UL, FCC, CE согласност, широк напон излез на не водоотпорен...

  Контакт сега

 • UL Наведени 80W Долг облик Линеарен возач

  UL Наведени 80W Долг облик Линеарен возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HR80W-02, специјално дизајниран за употреба во затворени простории и комерцијални апликации (Линеарно светло, линеарно засолниште, трофеј, трепкачко светло) за работа со општите линеарни осветлување. Фреквентен 0-10V затемнувачки LED Возач 80W 1800mA ( висок линеарен погон) со опсег на моќност од 60W до 80W,...

  Контакт сега

 • 80W Тенок водич возач постојана струја 1,8A

  80W Тенок водич возач постојана струја 1,8A

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HR80W-02, специјално дизајниран за внатрешна употреба и комерцијални апликации (Линеарно светло, линеарно високо заливче, трофеј, светло за педали), за ракување со општото решение за линеарно осветлување. Фреквентен 0-10V затемнувачки LED Возач 80W 1800mA (висок линеарен погон) со опсег на моќност од 60W до...

  Контакт сега

 • 24V постојан напон 60W UL наведен воведен возач

  24V постојан напон 60W UL наведен воведен возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 40PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HR60W-02-24, специјално дизајниран за ленти за континуирано напонско напојување, апликации за линеарни светла, за работа со општите линеарни осветлување. Постојан напон 24V Без треперење 0-10V / PWM / RX за зацврстување LED возач 60W 2500mA , со моќност од 60W, UL, FCC, CE, широк напон од непропустлив дизајн....

  Контакт сега

 • 100W 12V постојан напон ленти осветлување предводена возач

  100W 12V постојан напон ленти осветлување предводена возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 40PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HR100W-02-12, специјално дизајниран за ленти со постојано напонско напојување, апликации за линеарни светла, за работа со општите линеарни осветлување. Постојан напон 12V Без треперење 0-10V / PWM / RX за зацврстување LED Возач Тенок 100W 8000mA , со опсег на моќност од 100W, UL, FCC, CE, широк напон од...

  Контакт сега

 • 24V 100W Постојан напон Линеарен LED-возач

  24V 100W Постојан напон Линеарен LED-возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HR100W-02-24, специјално дизајниран за постојани напонски висококвалитетни ленти за вода, прилагодени линеарни светла, за работа со општо решение за линеарно осветлување. Постојан напон 24V Без треперење 0-10V / PWM / RX за зацврстување LED Возач Тенок 100W 4200mA , со моќност од 100W, UL, FCC, CE, широк напон...

  Контакт сега

 • Водоотпорна улична светилка од 160W предводена од возачот

  Водоотпорна улична светилка од 160W предводена од возачот

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-160H-054, специјално дизајниран за LED уличните светилки, ги насочува кропските светла апликации, за да работат општо Надворешно осветлување решение. Постојан тековен трепкач без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 160W, UL, FCC, CE, широк напон од водоотпорен дизајн IP67. Единиците се...

  Контакт сега

 • Лед за надворешно пејзажно осветлување 160W предводен возач

  Лед за надворешно пејзажно осветлување 160W предводен возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-160H-042B, посебно дизајниран за LED уличните светилки, ги придвижува апликациите за рефлектори, за ракување со општите решенија за надворешно осветлување. Постојаниот тековен трепкач без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 160W, UL, FCC, CE компатибилен, широк напон излез од IP67 пејзажно...

  Контакт сега

 • 2600mA 100W IP67 Константна тековна LED-возач

  2600mA 100W IP67 Константна тековна LED-возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-100H-042B, посебно дизајниран за LED уличните светилки, ги придвижува апликациите на рефлектори, за ракување со општите решенија за надворешно осветлување. Постојаниот тековен трепкач без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 100W, UL, FCC, CE компатибилен, широк напон на излезот од IP67...

  Контакт сега

 • 100W рефлектори LED осветлување 0-10V осветлување напојување

  100W рефлектори LED осветлување 0-10V осветлување напојување

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-100H-076B, е висок PFC, солиден алуминиумски комплет водич, дизајниран за LED улични светилки, предводени од Floodlights апликации, за ракување со општите решенија за надворешно осветлување. Постојаниот тековен трепкач без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 100W, UL, FCC, CE компатибилен,...

  Контакт сега

 • Возач за заштита од пренапонска заштита на улицата

  Возач за заштита од пренапонска заштита на улицата

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-100H-054B, уред за заштита од пренапонска заштита за возач со предни светла, наменет за LED улични светилки, придвижувани апликации за рефлектори, за ракување со општите решенија за надворешно осветлување. Постојан тековен трепкач без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 100W, UL, FCC, CE...

  Контакт сега

 • UL водоотпорен волан водич 100W 4A

  UL водоотпорен волан водич 100W 4A

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  Детали FD-100W, солиден алуминиумски комплет водич, наменет за улично осветлување , придвижувани апликации за рефлектори , за ракување со општите решенија за надворешно осветлување. Постојаниот тековен трепкач без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 100W, UL, FCC, CE компатибилен, широк напон на...

  Контакт сега

 • Трофеј светлина, оган рејтинг 60W предводена возач

  Трофеј светлина, оган рејтинг 60W предводена возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HN60W-02, 5 години гаранција предводена од возачот , посебно дизајниран за LED светла за трофери, предводени од панел светла, за работа со општите внатрешни осветлување. Постојан тековен трепкач без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 60W, UL, FCC, CE согласност . Единиците се погодни за...

  Контакт сега

 • Канцеларии и Комерцијална употреба осветлување Возачите

  Канцеларии и Комерцијална употреба осветлување Возачите

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HN45W-02, Fahold предводени од возачот, особено дизајниран за F или иновативно и престижно осветлување на канцеларии , светилка за површинска монтажа за плафонски монтажа во затворени простории . Фликери без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 45W, UL, FCC, CE согласност . Овој возач е...

  Контакт сега

Избрана производи

Испрати порака

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号