Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com

Категории на производи

Led Возач - производител, фабрика, снабдувач од Кина

(Вкупно 24 Производи за Led Возач)

 • Изолиран LED Возач 50W 1.2A

  Изолиран LED Возач 50W 1.2A

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 75 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  Изолиран LED Возач 50W 1.2A Поголема струја на струја ќе резултира со поголема светлина од ЛЕР, и исто така ќе бара поголема моќност за да ја изврши светлината. Напојувањето на панелите со најголема предност на панелите е 36V, HE50WU-01, е електронски конвертор на светлина кој може да го пренесе нашиот напон на...

  Контакт сега

 • 277V пластични куќиште LED возач

  277V пластични куќиште LED возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  600x600 панел светло LED возач HE72WU-01 е 72W 1.7A рејтинг напојување со PFC LED осветлување од IP20 со универзален влезниот напон од 100 ~ 277V AC. Оваа LED осветлување напојување има номинален излезен напон од 25-40V и номинален постојан напон од 1.2-1.7A. Единицата е спакувана во силна пластична кутија која дава...

  Контакт сега

 • 50W 1200mA Линеарен систем за осветлување предводен возач

  50W 1200mA Линеарен систем за осветлување предводен возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HR50W-02, специјално дизајниран за внатрешна употреба и комерцијални апликации (Линеарно светло, линеарно високо заливско место, трофеј, светло за следење) за работа со општите линеарни осветлување . Фреквентен 0-10V затемнувачки LED Возач 50W 1200mA, со опсег на моќност од 35W до 50W, UL, FCC, CE согласност,...

  Контакт сега

 • UL Наведени 80W Долг облик Линеарен возач

  UL Наведени 80W Долг облик Линеарен возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HR80W-02, специјално дизајниран за употреба во затворени простории и комерцијални апликации (Линеарно светло, линеарно засолниште, трофеј, трепкачко светло) за работа со општите линеарни осветлување. Фреквентен 0-10V затемнувачки LED Возач 80W 1800mA ( висок линеарен погон) со опсег на моќност од 60W до 80W,...

  Контакт сега

 • 80W Тенок водич возач постојана струја 1,8A

  80W Тенок водич возач постојана струја 1,8A

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HR80W-02, специјално дизајниран за внатрешна употреба и комерцијални апликации (Линеарно светло, линеарно високо заливче, трофеј, светло за педали), за ракување со општото решение за линеарно осветлување. Фреквентен 0-10V затемнувачки LED Возач 80W 1800mA (висок линеарен погон) со опсег на моќност од 60W до...

  Контакт сега

 • 100W 12V постојан напон ленти осветлување предводена возач

  100W 12V постојан напон ленти осветлување предводена возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 40PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HR100W-02-12, специјално дизајниран за ленти со постојано напонско напојување, апликации за линеарни светла, за работа со општите линеарни осветлување. Постојан напон 12V Без треперење 0-10V / PWM / RX за зацврстување LED Возач Тенок 100W 8000mA , со опсег на моќност од 100W, UL, FCC, CE, широк напон од...

  Контакт сега

 • 24V 100W Постојан напон Линеарен LED-возач

  24V 100W Постојан напон Линеарен LED-возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HR100W-02-24, специјално дизајниран за постојани напонски висококвалитетни ленти за вода, прилагодени линеарни светла, за работа со општо решение за линеарно осветлување. Постојан напон 24V Без треперење 0-10V / PWM / RX за зацврстување LED Возач Тенок 100W 4200mA , со моќност од 100W, UL, FCC, CE, широк напон...

  Контакт сега

 • Комерцијални надворешно осветлување LED Возач 80W 2.2A

  Комерцијални надворешно осветлување LED Возач 80W 2.2A

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-80H-038B, извонреден алуминиумски комплет водич, наменет за комерцијално надворешно осветлување , придвижува апликации за рефлектори , за ракување со општите решенија за надворешно осветлување. Постојаниот тековен трепкач без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 100W, UL, FCC, CE...

  Контакт сега

 • 36W Лед за безбедност на поплави светло LED возач

  36W Лед за безбедност на поплави светло LED возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-36H-054C, специјално дизајниран за IP65 апликација, за работа со општите апликации за LED осветлување. Фреквенција 0-10V затемнување LED Возач 36W 1200mA, со моќност од 30-36W, UL, CB, CE согласност, широк напон излез на водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за надворешни поплави. Други стандардни...

  Контакт сега

 • 1.2A предводени од надворешни рефлектори за возачот на UL

  1.2A предводени од надворешни рефлектори за возачот на UL

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-36H-038C, наменета за надворешно поплави светло систем, предводена безбедност рефлектор. за работа со општите LED осветлување апликации. Фреквенција 0-10V затемнување LED Возач 36W 1200mA, со моќност од 30-36W, UL, CB, CE согласност, широк напон излез на водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за надворешни...

  Контакт сега

 • UL наведени возач на поплави на отворено

  UL наведени возач на поплави на отворено

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-55H-042C, наменета за напојување на поплавено светло на отворено, комерцијални поплави. За работа со општите апликации за LED осветлување. Флексор слободен 0-10V затемнување LED Возач 55W 100-1800mA, со моќност од 55W, UL, CB, CE согласност, широк напон излез на водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за...

  Контакт сега

 • 45-76Vdc предводени од рефлектори со висока ефикасност

  45-76Vdc предводени од рефлектори со висока ефикасност

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-55H-076C, наменета за отворено предводени од поплави светла , сијалици со поплави . Флексор слободен 0-10V затемнување LED Возач 55W 100-1800mA, со моќност од 55W, UL, CB, CE согласност, широк напон излез на водоотпорен дизајн. Единиците се погодни ѓ или супер светло, предводена од поплави светлина,...

  Контакт сега

 • Висока ефикасност 36W предводени од Потопот светло возач

  Висока ефикасност 36W предводени од Потопот светло возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-36H-042C, наменета за поплавено светло предводена од ниска моќност , доведе безбедносен рефлектор . Фреквентен 0-10V затемнувачки LED Возач 36W 1200mA, со опсег на моќност од 30-36W, UL, CB, CE, широк напон од водоотпорен дизајн, за работа со општите LED осветлување. Единиците се погодни за надворешни...

  Контакт сега

 • Индустриски High Bay Light Fixtures LED Возач

  Индустриски High Bay Light Fixtures LED Возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 25pcs / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  Детали FU-160H-143B, специјално дизајниран за високо-власт предводена висок залив светлина, треперење бесплатно 1-10V DIMM ИНГ LED драјвер 2.1A 160W, со UL, FCC, CB, CE согласност, широк напон излез на IP67 водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за HIGH HIGH BAY LIGHT светлина. Други стандардни карактеристики на...

  Контакт сега

 • Надворешно погрешно алуминиумско куќиште за наводнување на дожд дрво

  Надворешно погрешно алуминиумско куќиште за наводнување на дожд дрво

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-36H-038B, наменета за предводени од поплави светла , трговски поплави светла. За работа со општите апликации за LED осветлување. Без треперење 0-10V затемнување LED Возач 36W 100-1200mA, UL, CB, CE согласност, широк напон излез на IP67 водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за надворешни поплави. Други...

  Контакт сега

 • Потопни светла Отворени безбедносни светилки LED возач

  Потопни светла Отворени безбедносни светилки LED возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-36H-042C, наменета за 30W LED рефлектори . Фреквентен 0-10V затемнувачки LED Возач 36W 1200mA, со UL, CB, CE согласност, широк напон излез на IP65 водоотпорен дизајн, за работа со општите LED осветлување апликации. Единиците се погодни за надворешни поплави. Други стандардни карактеристики на опсегот...

  Контакт сега

 • Линеарен LED Висока заливска светлина од 80W Возач за возач

  Линеарен LED Висока заливска светлина од 80W Возач за возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  Детали FD-100H-054A, алуминиумска кутија за возачот LED дизајнирана за линеарни високи задни светла. Фликерот слободен 0-10V затемнување LED Возач 100W 100-4000mA, UL, CB, CE согласност, широк напон излез на IP67 водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за Linear High Bay Fitting, 100W . Други стандардни...

  Контакт сега

 • 52w Диммирање LED водич за LED панели

  52w Диммирање LED водич за LED панели

  • Бренд: FAHOLD

  • Пакување: 50pcs / картон

  • Способност за снабдување: 5000/Week

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HN55W-01, наменета за 52 W LED панели . Без трепкач 0-10V затемнувачки LED Возач 52W 1150mA, со UL, CB, CE согласност. Единиците се погодни за внатрешни панел светла. Други стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат 100-277V , пластично лепење и заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110...

  Контакт сега

 • 160W LED High Bay осветлување за на отворено

  160W LED High Bay осветлување за на отворено

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-160U, пластични школка дизајнирани, се однесуваат на High Bay LED светло . Оваа пластична кутија за возач беше изработена од лесна, но силна пластика со заштитна завршница со црна боја. Оваа единица е погодна за LED светла со висока моќност. Други стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат 100-277V ,...

  Контакт сега

 • UL 30W PWM LED линеарни светла возач

  UL 30W PWM LED линеарни светла возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  Детали HR30W-02 LED линиски сијалички за возачи, дизајнирани специјално за внатрешна употреба (Линеарно светло, трофеј, светло за трака), за работа со општите линеарни системи за осветлување. Фреквентно 0-10V затемнувачко LED Возач 30W 750mA, со опсег на моќност од 15W до 30W, UL, FCC, CE согласност, широк напон излез...

  Контакт сега

 • 100W 12V линеарен LED светло за возач

  100W 12V линеарен LED светло за возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 40PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HR100W-02-12V, специјално дизајниран за ленти со постојано напонско напојување, апликации за линеарни светла, за работа со општите линеарни осветлување. Постојан напон 12V Без треперење 0-10V / PWM / RX за зацврстување LED Возач Тенок 100W 8300mA , со моќност од 100W, UL, FCC, CE, широк напон од непропустлив...

  Контакт сега

 • 24V LED напон возач 100W

  24V LED напон возач 100W

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  Опис на производот : • Кондензатор на напон со постојан напон • Излезен напон 24 V • Макс. излезна моќност 100 W • Може да се димира преку PWM / 0-10V / RX / Dali LED тунели • Номинален работен век до 50.000 часа • 5-годишна гаранција Типична примена • Осветлување на заливот, осветлување на фасаден акцент, интеграција...

  Контакт сега

 • Регулирачки 24V постојан напон LED возач

  Регулирачки 24V постојан напон LED возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  Fahold Electronic LED возачите се дизајнирани да ги задоволат потребите на осветлувањето и проширувањето на осветлувањето на индустријата, истовремено обезбедувајќи сигурни и постојани перформанси за широк портфолио на апликации за осветлување на LED. Fahold LED драјверите се флексибилни, компактни и способни да...

  Контакт сега

 • 60W 24V постојан напон за дишење Лед возач

  60W 24V постојан напон за дишење Лед возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 40PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  HR60W-02-24 е 60W 24Vdc 0-10V / PWM / Dali Dimming Константен напон LED водич со 100-277Vac влез и IP20 рејтинг за внатрешна употреба. Овој постојан напон од 0-10V / PWM / DALI затемнувачки LED-возач е способен за 0-100% од оптоварувањето кое се намалува. Линеарниот челик за чевли е целосно изолиран и отпорен на оган,...

  Контакт сега

Избрана производи

Испрати порака

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号