Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com

Категории на производи

панел светло - производител, фабрика, снабдувач од Кина

(Вкупно 24 Производи за панел светло)

 • 600x600 панел светло LED возач

  600x600 панел светло LED возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 75 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  600x600 панел светло LED возач Серијата HE40WU-01 е 40W LED-драјвер за LED светилка, LED светилка за плафон, LED панел со UL сертификат, кој работи од 100VAC до 277VAC влез со актер со висока моќност. овој модел има запаливо запазување на куќиштето за компјутер, и вклучува краток спој, пренапонска струја, пренапонска...

  Контакт сега

 • 277V пластични куќиште LED возач

  277V пластични куќиште LED возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  600x600 панел светло LED возач HE72WU-01 е 72W 1.7A рејтинг напојување со PFC LED осветлување од IP20 со универзален влезниот напон од 100 ~ 277V AC. Оваа LED осветлување напојување има номинален излезен напон од 25-40V и номинален постојан напон од 1.2-1.7A. Единицата е спакувана во силна пластична кутија која дава...

  Контакт сега

 • 240Vac Лед панел светло возач

  240Vac Лед панел светло возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  240Vac предводени од светлината возачот HE042-01 е 46W 1.3A рејтинг напојување со PFC LED осветлување од IP20 со универзален напонски опсег од 100 ~ 240V AC. Овој ЛЕР Возач има номинален излезен напон од 27-42V и номинално постојано струјно ниво од 0.5-1.3A. Единицата е спакувана во силна пластична кутија која дава...

  Контакт сега

 • 40W предводена струја постојана струја PF 0.95

  40W предводена струја постојана струја PF 0.95

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  40W Лед возач Постојана струја 1050мм 27-42V PF 0.95 Детали HU40W-01 серија, 40W LED трансформатор , се опсег од 28 W до 44.1W, TUV, CE компатибилен, единечен излез, драјвери со постојано струја, од водонепропустлив дизајн. Единиците се погодни за решение за осветлување , директно поставување на нормално запаливи...

  Контакт сега

 • TUV 18W 42v 600MA LED светло за возач

  TUV 18W 42v 600MA LED светло за возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  Детали Серијата HE018-01 е 18W LED драјвер за LED панел светлина LED вградна светилка, LED таванот светлина со TUV сертификат, кој работи од 100VAC на 240VAC влез со висока моќност актер, компјутер покрие со 3years гаранција. Карактеристики и придобивки • Висока ефикасност, висока моќност фактор, низок THD; • Влезен...

  Контакт сега

 • UL драјвер 30W 750MA 40V предводена панел светло

  UL драјвер 30W 750MA 40V предводена панел светло

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  Детали Серијата HE018-01 е 18W LED драјвер за LED панел светлина LED вградна светилка, LED таванот светлина со UL сертификат, кој работи од 100VAC на 240VAC влез со висока моќност актер. Максимална 1500mA може да се направи, Ние се придржуваат кон бренд кондензатор и IC дизајн програма, оваа серија, ние може да...

  Контакт сега

 • UL панел светилки возач со 0-10V затемнување

  UL панел светилки возач со 0-10V затемнување

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  Детали Серијата HE45WU-02-AXXXX е 45W LED-драјвер за LED панел , LED диференцијал со UL сертификат, кој работи од 100VAC до 277VAC влез со висока моќ актер. UL школка дизајн, високи безбедносни перформанси, добра дисипација на топлина. Влезниот опсег може да биде 90-350VAC, 0-100% непречено затемнување, и го помина...

  Контакт сега

 • 52w Диммирање LED водич за LED панели

  52w Диммирање LED водич за LED панели

  • Бренд: FAHOLD

  • Пакување: 50pcs / картон

  • Способност за снабдување: 5000/Week

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HN55W-01, наменета за 52 W LED панели . Без трепкач 0-10V затемнувачки LED Возач 52W 1150mA, со UL, CB, CE согласност. Единиците се погодни за внатрешни панел светла. Други стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат 100-277V , пластично лепење и заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110...

  Контакт сега

 • AC100-277V Метален случај панел светло возач

  AC100-277V Метален случај панел светло возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  Детали HM45W-01, цврсто железо комора дизајниран, се однесуваат на плоштадот предводена панел светло . Оваа метална кутија за возач беше изработена од лесни но силно железо со заштитна завршна обработка со црна боја. Оваа единица е погодна за ниска wattage Панел светла. Други стандардни карактеристики на опсегот...

  Контакт сега

 • UL Листа на метални куќишта LED возач 60W 1500mA

  UL Листа на метални куќишта LED возач 60W 1500mA

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  Детали Серијата HM60W-01 е 45W LED-драјвер за LED светилка , LED светилка за плафон, LED панел со UL-сертификат, кој работи од влез од 100VAC до 277VAC со актер со висока моќност. овој модел има метален случај и вклучува краток спој, пренапонска струја, пренапонска заштита и заштита од оптоварување. Влезниот опсег...

  Контакт сега

 • Фликер Слободни 1-10V затемнување предводени од возачот 45w 1100ma

  Фликер Слободни 1-10V затемнување предводени од возачот 45w 1100ma

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  Опис: Серијата HW45W-02 е 45W LED-драјвер за LED светилки, LED светилки со таванско светло, светлосен панел за светло со TUV / CE / SAA сертификати, кое работи од 100VAC до 240VAC влез со актер со висока моќност. овој модел има случај со Plasticl, и вклучува краток спој, пренапонска струја, пренапонска заштита и...

  Контакт сега

 • LED домаќинство осветлување решение Лед возачот

  LED домаќинство осветлување решение Лед возачот

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 100PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Фахолд Внатрешни LED-драјвери дизајнирани за употреба на осветлување на домаќинството, за работа со општите LED осветлување. W опсег на моќност од 12W до 20W, UL, FCC, CB, CE согласност, широк напон излез од водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за осветлување на куќни предмети. Стандардните карактеристики на овој...

  Контакт сега

 • 1500ma 60w предводена моќ возачот за панел светло

  1500ma 60w предводена моќ возачот за панел светло

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 250 Piece/Pieces

  Детали Серијата HD-MP60WU-02 е 60W LED-драјвер за LED светилка , LED трофер , LED панел со UL-сертификат, влез 100-277 / 347v, најголемата излезна струја може да направи 1500m со класа P, исто така со 0-10v , PWM затемнување, UL дизајн на школка со гаранција од 5 години, високи безбедносни перформанси, добра...

  Контакт сега

 • 100-347V панел светло возач

  100-347V панел светло возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Карактеристики и придобивки Влезен напон: 100-347Vac Влезна фреквенција: 47-63Hz Влезна струја (Typ.): 650mAmax. @ 100-347Vac & 100% оптоварување Влезна струја: 60Amax. @ 230Vac, 25 ℃ Фактор на моќност (Typ.): PF> 0.9@115VAC/230VAC/347VAC, 100% оптоварување THD: THD <20% @ 115VAC / 230VAC / 347VAC, 100%...

  Контакт сега

 • UL Стандарден LED панел светло возач

  UL Стандарден LED панел светло возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Спецификации на производот: Излезен напон: 25-40V Макс. Излезна моќност: 45W Макс. Излезна струја: 1100mA Димензии: 188x76x33mm Ефикасност: 87% Електронски LED димер

  Контакт сега

 • Постојана тековна метална кутија за движење на светлосни панели

  Постојана тековна метална кутија за движење на светлосни панели

  • Бренд: FAHOLD

  • Пакување: 28 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

  Постојана тековна метална кутија предводена од панел светло за возач од 100-277V Документот ги опишува електричните, механичките и еколошките спецификации на LED-драјверот со постојан напон од 56W со 0-10V диммирање. Ова напојување со LED диоди е погодно само за LED оптоварување. Влезен напон: 100-347Vac Влезна...

  Контакт сега

 • Лед панел осветлување Употреба Лед возачот

  Лед панел осветлување Употреба Лед возачот

  • Бренд: FAHOLD

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces


  Контакт сега

 • 45W 1100mA LED панел светло возач

  45W 1100mA LED панел светло возач

  • Бренд: FAHOLD

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

  45W 1100mA LED панел светло возач Спецификации на производот: Излезен напон: 25-40V Макс. Излезна моќност: 45W Макс. Излезна струја: 1100mA Димензии: 188x76x33mm Ефикасност: 87% Електронски LED димер Encironment / IP рејтинг:...

  Контакт сега

 • LED панел светло 40W возач

  LED панел светло 40W возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Карактеристики и придобивки Влезен напон: 100-277Vac Влезна фреквенција: 47-63Hz Влезна струја (Typ.): 650mAmax. @ 100-277Vac & 100% оптоварување Влезна струја: 60Amax. @ 230Vac, 25 ℃ Фактор на моќност (Typ.): PF> 0.9@115VAC/230VAC/347VAC, 100% оптоварување THD: THD <15% @ 115VAC / 230VAC / 277, 100%...

  Контакт сега

 • Dali Dimming Возач за LED панел светлина

  Dali Dimming Возач за LED панел светлина

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

  Dali Dimming Возач за LED панел светлина HN55W-02, Fahold дизајниран предводен возач со Dali затемнување, особено дизајниран за LED панели, апликации за вградени светилки, за ракување со општите решенија за внатрешно осветлување. Постојан тековен трепкач без 0-10V / PWM / RX / Dali затемнување, со опсег на моќност од...

  Контакт сега

 • 277V метален случај UL панел светло возач

  277V метален случај UL панел светло возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Карактеристики и придобивки Влезен напон: 100-277Vac Влезна фреквенција: 47-63Hz Влезна струја (Typ.): 650mAmax. @ 100-277Vac & 100% оптоварување Влезна струја: 60Amax. @ 230Vac, 25 ℃ Фактор на моќност (Typ.): PF> 0.9@115VAC/230VAC/347VAC, 100% оптоварување THD: THD <15% @ 115VAC / 230VAC / 277, 100%...

  Контакт сега

 • 347V Лед панел светло возач

  347V Лед панел светло возач

  • Бренд: FAHOLD

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  347V Лед панел светло возач Спецификации на производот: Име: 347V Лед возач Излезен напон: 25-42V Макс. Излезна моќност: 42W Макс. Излезна струја: 1050mA Димензии: 200x86x35

  Контакт сега

 • CE одобрение панел светла возач

  CE одобрение панел светла возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  CE одобрение Fahold предводен од возачот, високо ефикасни AC-dc LED драјвери е сигурно постојано тековно решение за голем број на внатрешни и надворешни LED осветлување апликации. Нашите постојани струјни LED-драјвери нудат рејтинг на моќност во опсег од 6,5 до 240 W, широк опсег на влезниот напон, корекција на...

  Контакт сега

 • 52W 0-10V диммиран LED-возач

  52W 0-10V диммиран LED-возач

  • Бренд: FAHOLD

  • Пакување: 50pcs / картон

  • Способност за снабдување: 5000/Week

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  52W 0-10V диммиран LED-возач Детали 0-10V LED возач, HN55W-01 52W димометриски LED-возач, дизајниран за панел светло . Фликери слободен 0-10V затемнување, со UL, FCC, Класа P согласност. Единиците се погодни за внатрешни панел светла. Други стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат...

  Контакт сега

Избрана производи

Испрати порака

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号