Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com

Категории на производи

Ул - производител, фабрика, снабдувач од Кина

(Вкупно 24 Производи за Ул)

 • 30W 750mA тенок воден драјвер за линеарно светло

  30W 750mA тенок воден драјвер за линеарно светло

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HW45W-02 серија, специјално дизајнирана за внатрешна употреба, за работа со општите апликации за LED осветлување. Треперење бесплатно 0-10V DIMM ИНГ LED драјвер 45W 1100mA, со моќност спектар на 30W да 45W, TUV, RCM, CB, CE согласност, широк напон излез на не водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за ниско...

  Контакт сега

 • Водоотпорна улична светилка од 160W предводена од возачот

  Водоотпорна улична светилка од 160W предводена од возачот

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-160H-054, специјално дизајниран за LED уличните светилки, ги насочува кропските светла апликации, за да работат општо Надворешно осветлување решение. Постојан тековен трепкач без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 160W, UL, FCC, CE, широк напон од водоотпорен дизајн IP67. Единиците се...

  Контакт сега

 • Комерцијални надворешно осветлување LED Возач 80W 2.2A

  Комерцијални надворешно осветлување LED Возач 80W 2.2A

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-80H-038B, извонреден алуминиумски комплет водич, наменет за комерцијално надворешно осветлување , придвижува апликации за рефлектори , за ракување со општите решенија за надворешно осветлување. Постојаниот тековен трепкач без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 100W, UL, FCC, CE...

  Контакт сега

 • Ул LED возач 347V со можност за дигитализирање на воден погон 45W

  Ул LED возач 347V со можност за дигитализирање на воден погон 45W

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HN45W-02, Fahold дизајниран предводен возач, посебно дизајниран за 2x4 LED трофери, светилки, вградени светилки, за ракување со општите внатрешни осветлување. Постојан тековен трепкач без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 45W, UL, FCC, CE согласност . Единиците се погодни за Америка пазар,...

  Контакт сега

 • UL Листа на метални куќишта LED возач 60W 1500mA

  UL Листа на метални куќишта LED возач 60W 1500mA

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  Детали Серијата HM60W-01 е 45W LED-драјвер за LED светилка , LED светилка за плафон, LED панел со UL-сертификат, кој работи од влез од 100VAC до 277VAC со актер со висока моќност. овој модел има метален случај и вклучува краток спој, пренапонска струја, пренапонска заштита и заштита од оптоварување. Влезниот опсег...

  Контакт сега

 • 45w железен кутија постојан тековно предводена возач

  45w железен кутија постојан тековно предводена возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали Серијата HN45W-02 е 60W LED-драјвер за LED светилка , LED светилка за плафон, LED панел, класа P дизајн со UL сертификати за 5 годишна гаранција, која работи од 100VAC до 277VAC влез со актер со висока моќност. овој модел има метален случај и вклучува краток спој, пренапонска струја, пренапонска заштита и...

  Контакт сега

 • Висока моќност предводена светлина возач 160W

  Висока моќност предводена светлина возач 160W

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  Индустриски LED возач за засилување на возачот FD-160H054 Влезен напон: 100-277V Влезна фреквенција: 50 / 60Hz Соодветна на UL: Да Model Specfication Input Voltage Maximum power Output Current Cross flow accuracy

  Контакт сега

 • Улица LED осветлување водоотпорен возач 36W

  Улица LED осветлување водоотпорен возач 36W

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

  FD-36H-038 LED-драјвер дизајниран за улично осветлување со дополнителна функција за затемнување, а неговата ефикасност до 93%, може да се користи за опасни прилики. Карактеристики и придобивки · UL наведен · Прашок обложен железо · Висока PFC · Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW ·...

  Контакт сега

 • Улични светла 36W IP67 LED алуминиумско куќиште

  Улични светла 36W IP67 LED алуминиумско куќиште

  • Бренд: FAHOLD

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

  Карактеристики и придобивки · Висока PFC - Возач предводен од алуминиум · Единечен канал, излезното ниво на излезното ниво. · Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~

  Контакт сега

 • 150W LED Линеарно напојување со висок напон

  150W LED Линеарно напојување со висок напон

  • Бренд: FAHOLD

  • Пакување: 20 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

  FD-160H-054B Функција

  Контакт сега

 • 36V IP67 алуминиумски LED светло за возач

  36V IP67 алуминиумски LED светло за возач

  • Бренд: FAHOLD

  • Пакување: 20 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

  36V IP67 алуминиумски LED светло за возач Опис на производот Документот ги опишува електричните, механичките и еколошките спецификации на постојана 100W напон LED возач. Ова напојување со LED диоди е погодно само за LED оптоварување. Константен дизајн на напон Максимална излезна моќност 100W SELV безбедно излез дизајн...

  Контакт сега

 • UL Метал дело AC100-347V Возач со електричен погон 42W

  UL Метал дело AC100-347V Возач со електричен погон 42W

  • Бренд: FAHOLD

  • Пакување: 28 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

  UL Метал случај AC100-347V Лед водич 42W Функција Константен тековен дизајн 3 во 1 затемнување на владата: 0-10V, PWM, RX Нежно затемнување (0-100%), може да се затемни за да се исклучи ЗАШТИТА: краток спој, отворено коло Пренапонска заштита: 1KV SELV безбедно излез дизајн UL FCC сертифициран Документот ги опишува...

  Контакт сега

 • Нема флексор водоотпорен воден возач 36W

  Нема флексор водоотпорен воден возач 36W

  • Бренд: FAHOLD

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

  Нема флексор водоотпорен воден возач 36W Тука детално ги опишуваме електричните, механичките и еколошките спецификации на LED возачот со постојан напон од 36W со 0-10V димминг. Ова напојување со LED диоди е погодно само за LED оптоварување. Функција Константен тековен дизајн 3 во 1 затемнување на владата: 0-10V, PWM,...

  Контакт сега

 • LED уличното осветлување во круг LED LED 200W

  LED уличното осветлување во круг LED LED 200W

  • Бренд: FAHOLD

  • Пакување: 12PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

  LED уличното осветлување во круг LED LED 200W Ова се електричните, механичките и еколошките спецификации на LED постојан струја од 36W со 0-10V диммирање. Ова напојување со LED диоди е погодно само за LED оптоварување. IP65 Максимална излезна моќност 200W Константен тековен дизајн 3 во 1 затемнување на владата: 0-10V,...

  Контакт сега

 • Водоотпорно LED напојување 24V 36V 48V

  Водоотпорно LED напојување 24V 36V 48V

  • Бренд: FAHOLD

  • Пакување: 20 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

  Водоотпорен LED напојување - Напојувањето на LED-возачот е погодно само за LED оптоварување. Функција на производи Водоотпорен IP67 Максимална излезна моќност: 100W Константен напонски тип TUV CE CB FC FCC Заштита од краток спој / заштита на отворен круг SELV безбедно излез дизајн Fahold OEM има посветен тим од...

  Контакт сега

 • 160W улични светилки предводени од возачот

  160W улични светилки предводени од возачот

  • Бренд: FAHOLD

  • Пакување: 20 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  160W улични светилки предводени од возачот 160W постојан струен возач како постојан струјно отворен погон за 38/42/54/76 / 143V и разни други напони за LED системи. Сите водоотпорни FD-H серија ги пренесуваат UL сертификатите. Улични светла Led Driver Водоотпорен IP67 со висока ефикасност операција. Главно Функција...

  Контакт сега

 • Ул Troffer светло решение LED возач

  Ул Troffer светло решение LED возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  LED Troffer, Fahold е производител на производители на драјвери за дизајнирање на целосно снабдување со електрична енергија снабдувач кој е во служба на индустријата за повеќе од 9 години. Корисниците му верувале на Фахолд за да им обезбедат ексцентричен производ и личен сервис што може да го обезбеди само независен...

  Контакт сега

 • Ултра светла 100W LED линеарна High Bay возач

  Ултра светла 100W LED линеарна High Bay возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  Линеарни High Bay возач серија Fahold LED дигитално возач со висока ефикасност и долг животен век, гаранција од 5 години. Линеарната серија на висококвалитетни драјвери е совршено решение за паркирање на отворено, осветлување на површината или поплави. Линеарно, високо-беј ледело, Телото нуди линеарен, аеродинамичен...

  Контакт сега

 • Улично осветлување решение Надворешен возач

  Улично осветлување решение Надворешен возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30pcs / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 250 Bag/Bags

  Детали FD-160H-054B , постојано струјно напојување, наменето за апликации за надворешни светла. Без фликери 160W 5000mA, со UL, FCC, RCM, CB, CE согласност, широк напон излез на IP67 водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за улични светилки со висока моќност. Други стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат...

  Контакт сега

 • 24V ѕид светилка Улична светлина возач напојување

  24V ѕид светилка Улична светлина возач напојување

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали Fahold LED Street Lights Driver е функционално осветлување со комбинирање на економичност со чист дизајн. Тој нуди на клиентите сите предности на LED осветлување - намалена потрошувачка на енергија, подолго време на сервисирање и помалку одржување. Флексибилен, сигурен и сигурен Fahold Street light driver е...

  Контакт сега

 • Надворешно комерцијално осветлување LED возач

  Надворешно комерцијално осветлување LED возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали Fahold LED Street Lights Driver е функционално осветлување со комбинирање на економичност со чист дизајн. Тој нуди на клиентите сите предности на LED осветлување - намалена потрошувачка на енергија, подолго време на сервисирање и помалку одржување. Флексибилен, сигурен и сигурен Fahold Street light driver е...

  Контакт сега

 • 80W LED Улична ламба за напојување

  80W LED Улична ламба за напојување

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали Fahold LED Street Lights Driver е функционално осветлување со комбинирање на економичност со чист дизајн. Тој нуди на клиентите сите предности на LED осветлување - намалена потрошувачка на енергија, подолго време на сервисирање и помалку одржување. Флексибилен, сигурен и сигурен Fahold Street light driver е...

  Контакт сега

 • Улична потопна светлина со висока ефикасност LED-возач

  Улична потопна светлина со висока ефикасност LED-возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали Fahold LED Street Lights Driver е функционално осветлување со комбинирање на економичност со чист дизајн. Тој нуди на клиентите сите предности на LED осветлување - намалена потрошувачка на енергија, подолго време на сервисирање и помалку одржување. Флексибилен, сигурен и сигурен Fahold Street light driver е...

  Контакт сега

 • Тенок профили Линеарни LED водичи CC Типови

  Тенок профили Линеарни LED водичи CC Типови

  • Бренд: FAHOLD

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

  Сеопфатен опсег на IP рангирани / водоотпорни AC / DC LED осветлување за напојување погодни за употреба во голем број на апликации за осветлување, вклучувајќи архитектонско осветлување, осветлување на задачи, медицинско осветлување, транспортно осветлување, забавно осветлување, знаци за движење, безбедност и...

  Контакт сега

Избрана производи

Испрати порака

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号