Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com

Категории на производи

Предводени делови од ламби - производител, фабрика, снабдувач од Кина

(Вкупно 24 Производи за Предводени делови од ламби)

  • DIY предводени резерви Линеарен возач на светлина 30W 347V

    DIY предводени резерви Линеарен возач на светлина 30W 347V

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 50PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Опис на производот Карактеристики на возачот Fahold Electronic ограничени возачи : Излез за единечен канал, избирање на струјното ниво на излез од DIP

    Контакт сега

  • линеарни светла Возачот предводена од чекор Даунинг

    линеарни светла Возачот предводена од чекор Даунинг

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 50PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Опис на производот Карактеристики на возачот Fahold Electronic ограничени возачи : Излез за единечен канал, избирање на струјното ниво на излез од DIP SW Поддржува аналогно затемнување на сигналот од 1-10V, Пасивен или активен...

    Контакт сега

  • 50W чекор Dimming Ултра тенок предводник на возилото

    50W чекор Dimming Ултра тенок предводник на возилото

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 50PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Опис на производот Карактеристики на возачот Fahold Electronic ограничени возачи : Излез за единечен канал, избирање на струјното ниво на излез од DIP

    Контакт сега

  • Предводениот возач 12V 100w го предводеше netztei предводена од сообраќајот

    Предводениот возач 12V 100w го предводеше netztei предводена од сообраќајот

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 30PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

    Опис на производот Карактеристики на возачот Fahold Electronic ограничени возачи : Излез за единечен канал, избирање на струјното ниво на излез од DIP SW Поддржете го аналогниот затемнувачки сигнал од 0-10V, Пасивен или активен...

    Контакт сега

  • флексибилно предводено осветлување Линеарно возачот 347Vac

    флексибилно предводено осветлување Линеарно возачот 347Vac

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 50PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Излез за единечен канал, избирање на струјното ниво на излез од DIP SW Поддржете го аналогниот затемнувачки сигнал Dali / 0-10V, Пасивен или активен сигнал. Широк спектар на влезен напон 120VAC ~ 347VAC Висока ефикасност до 88% Вградена активна PFC функција 100% излез кога нема затемнување на сигналот, може да се...

    Контакт сега

  • UL постојан струен затемнетен линеарен возач од 50W

    UL постојан струен затемнетен линеарен возач од 50W

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 50PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Излез за единечен канал, избирање на струјното ниво на излез од DIP SW Поддржете го аналогниот затемнувачки сигнал од 0-10V, Пасивен или активен сигнал. Широк спектар на влезен напон 100VAC ~ 277VAC Висока ефикасност до 88% Вградена активна PFC...

    Контакт сега

  • LED трансформатор за возач на светлосен панел од 60W

    LED трансформатор за возач на светлосен панел од 60W

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 28PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    LED трансформатор за возач на светлосен панел од 60W Опис на производот LED возачите на Фахолд многу успешно го решаваат компатибилниот проблем помеѓу флуоресцентни ламби и LED светилки. Тие се широко користени со разни видови на систем за затемнување на капацитетите за контрола на LED светло на таванот, LED...

    Контакт сега

  • 100W сензори за сензори предводени од возачот на светлосни ленти

    100W сензори за сензори предводени од возачот на светлосни ленти

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 30PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Опис на производот: LED возачите на Фахолд многу успешно го решаваат компатибилниот проблем помеѓу флуоресцентни ламби и LED светилки. Тие се широко користени со разни видови на систем за затемнување на капацитетите за контрола на LED светло на таванот, LED осветлување, LED светлосни панели, LED wидни машини за миење...

    Контакт сега

  • 40v предводена од возачот на модулот за затемнување на напојувањето на светлината

    40v предводена од возачот на модулот за затемнување на напојувањето на светлината

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 30PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Опис на производот Карактеристики на возачот Fahold Electronic ограничени возачи : Излез за единечен канал, избирање на струјното ниво на излез од DIP SW Поддржува аналогно затемнување на сигналот од 1-10V, Пасивен или активен...

    Контакт сега

  • Воздушна кутија предводена од панелот, возач на светлосна површина

    Воздушна кутија предводена од панелот, возач на светлосна површина

    • Бренд: Фахолд

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    • Сертификат: ISO9001/2015

    Опис на производот Непроменлив возач на возачот што е димензиониран Карактеристики на возачот Fahold Electronic ограничени возачи

    Контакт сега

  • Возач на НЛО тркалезно светло со светло предводник на лампи

    Возач на НЛО тркалезно светло со светло предводник на лампи

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 9PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 300 Piece/Pieces

    Опис на производот FD-200U се однесува на LED светло High Bay . Ова пластично куќиште за возачи беше изработено од лесна, но силна пластика со заштитна црна боја обложена со завршен облик. Спецификации на производи: Излезен напон: 24-38V, 30-42V, 36-54V, 45-76V, 72-143V. Излезна моќност: 240W Димензии: 151,7 * 66,5 мм...

    Контакт сега

  • Возачка кутија предводена од возачот на панелот Константна струја

    Возачка кутија предводена од возачот на панелот Константна струја

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 28PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Карактеристики на возачот Fahold Electronic ограничени возачи : Излез за единечен канал, избирање на струјното ниво на излез од DIP SW Поддржува аналогно затемнување на сигналот од 1-10V, Пасивен или активен сигнал. Широк спектар на влезен напон 100VAC ~ 277VAC Висока ефикасност до...

    Контакт сега

  • Индустриски возач на 100W предводени од High Bay Lights

    Индустриски возач на 100W предводени од High Bay Lights

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 9PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 300 Piece/Pieces

    Опис на производот Излезен напон: 24-38V, 30-42V, 36-54V Излезна моќност: 100W Димензии: 130X66,5 мм Ефикасност: 90% Одобрување / Оцена за IP: затворен / надворешен / IP65 Макс. Влезен напон: 277V Сертификат: UL, FCC, CE Изведба Совршена замена за традиционалните светла Заштедува 90% цена на електрична енергија,...

    Контакт сега

  • Осветлување на возачот на тркалезно светло од 200W во возење со висок залив

    Осветлување на возачот на тркалезно светло од 200W во возење со висок залив

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 8PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 300 Piece/Pieces

    Опис на производот Специфики за производи Излезен напон: 24-38V, 30-42V, 36-54V, 45-76V, 72-143V Излезна моќност: 200W Димензии: 151.7X66,5 мм Ефикасност: 93% Одобрување / Оцена за IP: затворен / надворешен / IP67 Макс. Влезен напон: 277V Сертификат: UL, FCC, CE Изведба Совршена замена за традиционалните светла...

    Контакт сега

  • Предводена напојување 24Vdc LED возач постојан напон

    Предводена напојување 24Vdc LED возач постојан напон

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 24PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Опис на производот Влезен напон: 100-277Vac Излезен напон: 24Vdc Излезна струја: 3.3А Безбедност Стандард: UL CE FCC Широк спектар на влезен напон 100VAC ~ 277VAC Висока ефикасност до 93% Вградена активна PFC функција 100% излез кога нема затемнување на сигналот, може да се користи како нормално напојување Ефект за...

    Контакт сега

  • Возач на светла за складирање на магацински светла за производство на ROUND 200W

    Возач на светла за складирање на магацински светла за производство на ROUND 200W

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 12PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 300 Piece/Pieces

    Опис на производот F D-200U се однесува на LED светло со висок залив . Ова пластично куќиште за возачи беше изработено од лесна, но силна пластика со заштитна црна боја обложена со завршен облик. Спецификации на производи: Излезен напон: 24-38V, 30-42V, 36-54V, 45-76V, 72-143V. Излезна моќност: 200W Димензии: 151,7 *...

    Контакт сега

  • DIP Преклопник на струја за прилагодување на излезната струја на возачот на возачот

    DIP Преклопник на струја за прилагодување на излезната струја на возачот на возачот

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 32PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 300 Piece/Pieces

    Опис на производот Серијата HN42W-02 е 60W LED возач за LED панел , LED светло за таванот, LED Downlight со UL сертификат, кој работи од влез од 100VAC до 277VAC со актер со голема моќност. овој модел има метален случај, и вклучува краток спој, над струја, над напон и заштита од оптоварување. Опсегот на влез може да...

    Контакт сега

  • Вклучен возач на линеарни светла на возачот 100W со предност од прекинувач за предводена светлина

    Вклучен возач на линеарни светла на возачот 100W со предност од прекинувач за предводена светлина

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 30PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Опис на производот Product Name Linear Lights Led Driver 100W Led Dimmer Switch Item HR100W-02-12V Output

    Контакт сега

  • Конвертор на напон за возач на LED панел од 45W

    Конвертор на напон за возач на LED панел од 45W

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 32PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Опис на производот LED возачите на Фахолд многу успешно го решаваат компатибилниот проблем помеѓу флуоресцентни ламби и LED светилки. Тие се широко користени со разни видови на систем за затемнување на капацитетите за контрола на LED светло на таванот, LED осветлување, LED светлосни панели, LED wидни машини за миење...

    Контакт сега

  • 1150mA 45W осветлување LED трансформатор, слободен возач на треперење

    1150mA 45W осветлување LED трансформатор, слободен возач на треперење

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 30PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Опис на производот LED возачите на Фахолд многу успешно го решаваат компатибилниот проблем помеѓу флуоресцентни ламби и LED светилки. Тие се широко користени со разни видови на систем за затемнување на капацитетите за контрола на LED светло на таванот, LED осветлување, LED светлосни панели, LED wидни машини за миење...

    Контакт сега

  • 5 годишна гаранција 1500mA постојан струен LED-возач

    5 годишна гаранција 1500mA постојан струен LED-возач

    • Бренд: Фахолд

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    • Сертификат: ISO9001/2015

    Гаранција за 3 години 65W 1500mA постојан струен LED-драјвер за линеарна светлина Опис на производот Fahold LED-драјверите многу успешно го решаваат компатибилниот проблем помеѓу флуоресцентни светилки и LED светилки. Тие се широко користени со различни видови на систем за намалување на капацитетот за контрола на LED...

    Контакт сега

  • Затемнување на ледената плоча Лесен возач фликер слободен 50W

    Затемнување на ледената плоча Лесен возач фликер слободен 50W

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 28 парчиња / картон

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Опис на производот Fahold LED-драјверите многу успешно го решаваат компатибилниот проблем помеѓу флуоресцентни светилки и LED светилки. Тие се широко користени со разни видови на систем за намалување на капацитетот за контрола на LED таванско светло, LED вградна светилка, LED панели, LED wallwashers и така натаму....

    Контакт сега

  • 24V 36V 48V постојан напон за возач на вода IP67

    24V 36V 48V постојан напон за возач на вода IP67

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 30 парчиња / картон

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Опис на производот FD-80H-024 , специјално дизајниран за LED уличните светилки, ги насочува кеопилните светла, за ракување со општото решение за надворешно осветлување. IP67 водоотпорен дизајн, со 0-10V, PWM, RX затемнување, помине UL Certiication со 5years гаранција.инвест 100-277V, најголемата излезна струја може да...

    Контакт сега

  • 50W трофеј 0-10V дигитализиран драјвер за вода

    50W трофеј 0-10V дигитализиран драјвер за вода

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 28 парчиња / картон

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Опис на производот Product Name 0-10v Dimmable Led Driver Item HN55W-02 Output

    Контакт сега

Избрана производи

Испрати порака

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Related Products List

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号