Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com

Категории на производи

Постојана струја - производител, фабрика, снабдувач од Кина

(Вкупно 24 Производи за Постојана струја)

 • Изолиран LED Возач 50W 1.2A

  Изолиран LED Возач 50W 1.2A

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 75 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  Изолиран LED Возач 50W 1.2A Поголема струја на струја ќе резултира со поголема светлина од ЛЕР, и исто така ќе бара поголема моќност за да ја изврши светлината. Напојувањето на панелите со најголема предност на панелите е 36V, HE50WU-01, е електронски конвертор на светлина кој може да го пренесе нашиот напон на...

  Контакт сега

 • 40W предводена струја постојана струја PF 0.95

  40W предводена струја постојана струја PF 0.95

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  40W Лед возач Постојана струја 1050мм 27-42V PF 0.95 Детали HU40W-01 серија, 40W LED трансформатор , се опсег од 28 W до 44.1W, TUV, CE компатибилен, единечен излез, драјвери со постојано струја, од водонепропустлив дизајн. Единиците се погодни за решение за осветлување , директно поставување на нормално запаливи...

  Контакт сега

 • 80W Тенок водич возач постојана струја 1,8A

  80W Тенок водич возач постојана струја 1,8A

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HR80W-02, специјално дизајниран за внатрешна употреба и комерцијални апликации (Линеарно светло, линеарно високо заливче, трофеј, светло за педали), за ракување со општото решение за линеарно осветлување. Фреквентен 0-10V затемнувачки LED Возач 80W 1800mA (висок линеарен погон) со опсег на моќност од 60W до...

  Контакт сега

 • 24-38V Постојана струја 4.2A Возач на светлосни улични светла

  24-38V Постојана струја 4.2A Возач на светлосни улични светла

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-160H-038B, специјално дизајниран за LED уличните светилки, ги придвижува апликациите за рефлектори, за ракување со општите решенија за надворешно осветлување. Постојано струјно трепкање без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 160W, UL, FCC, CE, широк напон од IP67 водоотпорен воден дизел...

  Контакт сега

 • UL Листа на метални куќишта LED возач 60W 1500mA

  UL Листа на метални куќишта LED возач 60W 1500mA

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  Детали Серијата HM60W-01 е 45W LED-драјвер за LED светилка , LED светилка за плафон, LED панел со UL-сертификат, кој работи од влез од 100VAC до 277VAC со актер со висока моќност. овој модел има метален случај и вклучува краток спој, пренапонска струја, пренапонска заштита и заштита од оптоварување. Влезниот опсег...

  Контакт сега

 • 60W Постојана струја возач со висока ефикасност Висока ефикасност 90%

  60W Постојана струја возач со висока ефикасност Висока ефикасност 90%

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  Детали HM60W-01, LED постојан струен погон r, дизајниран со цврста обвивка од железо, се применува на традиционалното LED панел . Оваа постојана тековна кутија за возач на возачот е изработена од лесен, но силно железо со заштитна завршница со црна боја. Оваа единица е погодна за светилки на Office панел. Други...

  Контакт сега

 • 0-10V затемнување на 60W предводена моќ возач / предводена напојување

  0-10V затемнување на 60W предводена моќ возач / предводена напојување

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  Опис: Серијата HW60W-02 е 45W LED-драјвер за LED светилка, LED светилка за плафон, светлосен панел за светло со TUV / CE / SAA сертификати, која работи од 100VAC до 240VAC влез со актер со висока моќност. овој модел има случај со Plasticl, и вклучува краток спој, пренапонска струја, пренапонска заштита и заштита од...

  Контакт сега

 • 1500ma 60w предводена моќ возачот за панел светло

  1500ma 60w предводена моќ возачот за панел светло

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 250 Piece/Pieces

  Детали Серијата HD-MP60WU-02 е 60W LED-драјвер за LED светилка , LED трофер , LED панел со UL-сертификат, влез 100-277 / 347v, најголемата излезна струја може да направи 1500m со класа P, исто така со 0-10v , PWM затемнување, UL дизајн на школка со гаранција од 5 години, високи безбедносни перформанси, добра...

  Контакт сега

 • SELV Дизајн Постојана струја AC-Dc LED Возач

  SELV Дизајн Постојана струја AC-Dc LED Возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  Fahold предводен од возачот, Високо ефикасни AC-dc LED драјвери е сигурно постојано тековно решение за голем број на внатрешни и надворешни LED осветлување апликации. Нашите постојани струјни LED-драјвери нудат рејтинг на моќност во опсег од 6,5 до 240 W, широк опсег на влезниот напон, корекција на активниот фактор на...

  Контакт сега

 • IP67 постојан струен LED-возач со оптички димминг

  IP67 постојан струен LED-возач со оптички димминг

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

  FD-100H-024 Влезен напон: 100-277V Влезна фреквенција: 50 / 60Hz Димензија: 195x66x38mm Совршена замена за традиционалните светла Заштедува 90% трошоци за електрична енергија, подобра ефикасност, подолг животен век Посветени IP67 запечатени оптички...

  Контакт сега

 • 100-347V панел светло возач

  100-347V панел светло возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Карактеристики и придобивки Влезен напон: 100-347Vac Влезна фреквенција: 47-63Hz Влезна струја (Typ.): 650mAmax. @ 100-347Vac & 100% оптоварување Влезна струја: 60Amax. @ 230Vac, 25 ℃ Фактор на моќност (Typ.): PF> 0.9@115VAC/230VAC/347VAC, 100% оптоварување THD: THD <20% @ 115VAC / 230VAC / 347VAC, 100%...

  Контакт сега

 • LED линеарно осветлување за возачот од 30W

  LED линеарно осветлување за возачот од 30W

  • Бренд: FAHOLD

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

  LED линеарно осветлување за возачот 30W Постојана струја HR30W-02 е 30W 40Vdc 0-10V / PWM / Dali дигитално постојано струјно LED-возач со влез од 100-277Vac и IP20 за внатрешна употреба. Овој постојан напон од 0-10V / PWM / DALI затемнувачки LED-возач е способен за 0-100% од оптоварувањето кое се намалува. Линеарниот...

  Контакт сега

 • LED панел светло 40W возач

  LED панел светло 40W возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Карактеристики и придобивки Влезен напон: 100-277Vac Влезна фреквенција: 47-63Hz Влезна струја (Typ.): 650mAmax. @ 100-277Vac & 100% оптоварување Влезна струја: 60Amax. @ 230Vac, 25 ℃ Фактор на моќност (Typ.): PF> 0.9@115VAC/230VAC/347VAC, 100% оптоварување THD: THD <15% @ 115VAC / 230VAC / 277, 100%...

  Контакт сега

 • Канцелариски панел трофери светлината водич

  Канцелариски панел трофери светлината водич

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Свесно за сите, LED светлата се користат се повеќе и повеќе во домаќинството и комерцијалните апликации, бидејќи тие обезбедуваат енергетски ефикасен извор на осветлување, со мала потрошувачка на топлина и се достапни во различни бои. LED панели, исто така, обезбедуваат остри светлини и инстант стартување, за разлика...

  Контакт сега

 • UL супермаркет LED осветлување напојување-LED возач

  UL супермаркет LED осветлување напојување-LED возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Осветлување на супермаркет е сложен и интересен предизвик, бидејќи треба да вклучите многу различни видови извори на светлина. Покрај општото осветлување, ви требаат различни видови на тела во зависност од тоа каков вид на прехранбени производи со кои се занимавате. Нашето искусно планирање на светлината за...

  Контакт сега

 • Линеарен LED Супермаркет осветлување напојување

  Линеарен LED Супермаркет осветлување напојување

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Fahold е производител на драјвери за возачи, дизајнирајќи целосна линија снабдувач на напојување кој служи во индустријата повеќе од 9 години. Корисниците му верувале на Фахолд за да им обезбедат ексцентричен производ и личен сервис што може да го обезбеди само независен производител. Како што индустријата се движи...

  Контакт сега

 • 277V метален случај UL панел светло возач

  277V метален случај UL панел светло возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Карактеристики и придобивки Влезен напон: 100-277Vac Влезна фреквенција: 47-63Hz Влезна струја (Typ.): 650mAmax. @ 100-277Vac & 100% оптоварување Влезна струја: 60Amax. @ 230Vac, 25 ℃ Фактор на моќност (Typ.): PF> 0.9@115VAC/230VAC/347VAC, 100% оптоварување THD: THD <15% @ 115VAC / 230VAC / 277, 100%...

  Контакт сега

 • 347V Компатибилен LED DRIVER

  347V Компатибилен LED DRIVER

  • Бренд: FAHOLD

  • Пакување: 28pcs / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

  347V Компатибилен LED DRIVER Производи Спецификации: Константен тековен дизајн Нежно затемнување (0-100%), може да се затемни за да се исклучи Краток спој, заштита од отворен круг Пренапонска заштита: 1KV UL FCC уверение HN56W-02B, високонапонски дизајниран драјвер за предводени одводи, особено за 2x4 LED трофери,...

  Контакт сега

 • Супермаркет Решенија за осветлување Панел светла возач

  Супермаркет Решенија за осветлување Панел светла возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Супермаркет Решенија за осветлување Во ерата на 24-часовен шопинг, сметките за електрична енергија може да бидат вистински проблем за супермаркетите. Како сопственик, сакате производите на вашите полици да изгледаат најдобро, без да се грижат за трошоците што доаѓаат со него. Fahold решенија за осветлување на...

  Контакт сега

 • Супермаркет LED осветлување Извор на енергија | Fahhold

  Супермаркет LED осветлување Извор на енергија | Fahhold

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Супермаркет LED извор на осветлување Супермаркети и пазари за погодност имаат уникатни потреби за осветлување. Секој дел од супермаркет бара различен вид на осветлување, за да се осигури дека храната е зачувана и дека купувачите имаат пријатно искуство во продавницата. И, бидејќи светлата треба да бидат на сите...

  Контакт сега

 • Трофери и LED Трофери | Трофери LED Возач

  Трофери и LED Трофери | Трофери LED Возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  LED Troffer, Fahold е производител на производители на драјвери за дизајнирање на целосно снабдување со електрична енергија снабдувач кој е во служба на индустријата за повеќе од 9 години. Корисниците му верувале на Фахолд за да им обезбедат ексцентричен производ и личен сервис што може да го обезбеди само независен...

  Контакт сега

 • Висока осветленост на канцелариско напојување

  Висока осветленост на канцелариско напојување

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Свесно за сите, LED светлата се користат се повеќе и повеќе во домаќинството и комерцијалните апликации, бидејќи тие обезбедуваат енергетски ефикасен извор на осветлување, со мала потрошувачка на топлина и се достапни во различни бои. LED панели, исто така, обезбедуваат остри светлини и инстант стартување, за разлика...

  Контакт сега

 • Ул Troffer светло решение LED возач

  Ул Troffer светло решение LED возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  LED Troffer, Fahold е производител на производители на драјвери за дизајнирање на целосно снабдување со електрична енергија снабдувач кој е во служба на индустријата за повеќе од 9 години. Корисниците му верувале на Фахолд за да им обезбедат ексцентричен производ и личен сервис што може да го обезбеди само независен...

  Контакт сега

 • 0-10V панел осветлување напојување 60W

  0-10V панел осветлување напојување 60W

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Супермаркет Решенија за осветлување Во ерата на 24-часовен шопинг, сметките за електрична енергија може да бидат вистински проблем за супермаркетите. Како сопственик, сакате производите на вашите полици да изгледаат најдобро, без да се грижат за трошоците што доаѓаат со него. Fahold решенија за осветлување на...

  Контакт сега

Избрана производи

Испрати порака

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号