Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com

Категории на производи

Возач за заштеда на енергија - производител, фабрика, снабдувач од Кина

(Вкупно 24 Производи за Возач за заштеда на енергија)

 • 40W предводена струја постојана струја PF 0.95

  40W предводена струја постојана струја PF 0.95

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 50PCS / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  40W Лед возач Постојана струја 1050мм 27-42V PF 0.95 Детали HU40W-01 серија, 40W LED трансформатор , се опсег од 28 W до 44.1W, TUV, CE компатибилен, единечен излез, драјвери со постојано струја, од водонепропустлив дизајн. Единиците се погодни за решение за осветлување , директно поставување на нормално запаливи...

  Контакт сега

 • Еднонасочен 12W LED драјвер за задна врата

  Еднонасочен 12W LED драјвер за задна врата

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 100PCS / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  Еднонасочен 12W LED драјвер за задна врата Детали HY12W-01, задниот раб затемнување Слободна напон 12W LED управувачи, со моќност спектар на 9W to12W, TUV, RCM, CB, CE согласност, еден излез, ова 12W triac затемнување возачот се погодни за ниска моќност паѓачки. Други стандардни карактеристики на опсегот се 180-240V ,...

  Контакт сега

 • Лед Возач 20W Triac Dimmable 500mA

  Лед Возач 20W Triac Dimmable 500mA

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 100PCS / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 150 Piece/Pieces

  предводени од возачот со 20W триактивен регулатор од 500mA Детали HY20W-01 серија, задна врата LED диоди 500mA , TUV, RCM, CB, CE сертифициран, единечен излез 180-240V , 20W триаџиски сензор за затемнување. Тоа беше desinged за ниска wattage предводена светла употреба, downlights, круг панел и сл. Избор на правото Лед...

  Контакт сега

 • 30W 700mA Триак Димминг предводена осветлување возач

  30W 700mA Триак Димминг предводена осветлување возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 100PCS / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  30W 700mA Триак Димминг предводена осветлување возач Детали HY30W-01 серија, задниот раб Dimmer Слободна напон LED 700mA возач, со TUV, RCM, CB, CE согласност, еден излез, 30W возачот triac затемнување, компатибилен со традиционалните задниот раб нежните. Возачите на LED Triac со задебелување со LED диоди можат да...

  Контакт сега

 • 45W 1.1A постојан струјно дисимибилен LED-возач

  45W 1.1A постојан струјно дисимибилен LED-возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 100PCS / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  45W 1.1A постојан струјно дисимибилен LED-возач Детали HY40W-02 Серија, без фликери Затемнувачки Edge Dimming еднонасочно напојување LED-возач 1100mA , компатибилен со популарната затемнување во евра. Неговиот излезен напон е 180-240V, и моќност од 40W. Регулирачки светилки за придушување. Тоа е способен за...

  Контакт сега

 • 20W 500mA Возач за предводени од светлината

  20W 500mA Возач за предводени од светлината

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 100PCS / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  20W 500mA Возач за предводени од светлината Детали HW20W-02, без фликери 0-10V прилагодливи LED светилки 500mA. Ова е изолиран, 20W, 0-10V димаминиран LED-возач дизајн со> 0,9 фактор на моќност (PF) кој ги задоволува или надминува барањата за комерцијално осветлување PF и комплетна хармониска дисторзија (THD). Тоа...

  Контакт сега

 • 45W 0-10V Регулиран главен возач за осветлување

  45W 0-10V Регулиран главен возач за осветлување

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 100PCS / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  45W 0-10V Регулиран главен возач за осветлување Детали HW45W-02, без флексибилен главен возач, специјално дизајниран за осветлување во затворени простории, со цел да работи со општите LED осветлување. 0-10V DIMM ИНГ LED драјвер 45W 1100mA, TUV, RCM, CE Certified.It е погодна за внатрешна паѓачки, панел светла....

  Контакт сега

 • Фриктер Слободен 60W 1.5A предводен возач

  Фриктер Слободен 60W 1.5A предводен возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 100PCS / картон

  • Способност за снабдување: 2million pcs per year

  • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

  Фриктер Слободен 60W 1.5A предводен возач Детали HW60W-02 серија, специјално дизајниран за внатрешна употреба осветлување, треперење бесплатно 0-10V DIMM ИНГ LED драјвер 60W 1500mA, сертификација на TUV, RCM, CB, CE. Димминг опсег од 0 до 100%, непречено затемнување. Неговиот дизајн ги прави делумно погодни за...

  Контакт сега

 • 30W 750mA Линеарно светло возач на водич

  30W 750mA Линеарно светло возач на водич

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HR30W-02, конкретно дизајниран за внатрешно осветлување (Линеарно светло, трофеј, светло за педали), за работа со општите Линеарни системи за осветлување . Треперење бесплатно 0-10V DIMM ИНГ LED драјвер 30W 750mA, со моќност спектар на 15W да 30W, UL, FCC, CE согласност, широк напон излез на не водоотпорен...

  Контакт сега

 • 30W 750mA тенок воден драјвер за линеарно светло

  30W 750mA тенок воден драјвер за линеарно светло

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200000pcs

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HW45W-02 серија, специјално дизајнирана за внатрешна употреба, за работа со општите апликации за LED осветлување. Треперење бесплатно 0-10V DIMM ИНГ LED драјвер 45W 1100mA, со моќност спектар на 30W да 45W, TUV, RCM, CB, CE согласност, широк напон излез на не водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за ниско...

  Контакт сега

 • 50W 1200mA Линеарен систем за осветлување предводен возач

  50W 1200mA Линеарен систем за осветлување предводен возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HR50W-02, специјално дизајниран за внатрешна употреба и комерцијални апликации (Линеарно светло, линеарно високо заливско место, трофеј, светло за следење) за работа со општите линеарни осветлување . Фреквентен 0-10V затемнувачки LED Возач 50W 1200mA, со опсег на моќност од 35W до 50W, UL, FCC, CE согласност,...

  Контакт сега

 • UL Наведени 80W Долг облик Линеарен возач

  UL Наведени 80W Долг облик Линеарен возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HR80W-02, специјално дизајниран за употреба во затворени простории и комерцијални апликации (Линеарно светло, линеарно засолниште, трофеј, трепкачко светло) за работа со општите линеарни осветлување. Фреквентен 0-10V затемнувачки LED Возач 80W 1800mA ( висок линеарен погон) со опсег на моќност од 60W до 80W,...

  Контакт сега

 • 60W постојан напон 12V линеарно светло возач

  60W постојан напон 12V линеарно светло возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 40PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HR60W-02-12, специјално дизајниран за внатрешна употреба и комерцијални апликации (Линеарно светло, линеарно високо залив, трофеј, светло за педали), за работа со општите линеарни осветлување. Фреквентен 0-10V затемнувачки LED-возач 60W 5000mA ( линеарен погон со висока ефикасност ) со опсег на моќност од 60W,...

  Контакт сега

 • 80W Тенок водич возач постојана струја 1,8A

  80W Тенок водич возач постојана струја 1,8A

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 60PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HR80W-02, специјално дизајниран за внатрешна употреба и комерцијални апликации (Линеарно светло, линеарно високо заливче, трофеј, светло за педали), за ракување со општото решение за линеарно осветлување. Фреквентен 0-10V затемнувачки LED Возач 80W 1800mA (висок линеарен погон) со опсег на моќност од 60W до...

  Контакт сега

 • Линеарно светло за возач со 12V постојан напон

  Линеарно светло за возач со 12V постојан напон

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 40PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HR60W-02-12, специјално дизајниран за ленти со постојано напонско напојување, апликации за линеарни светла, за работа со општите линеарни осветлување. Фреквентно 0-10V / PWM / RX затегнувачки LED возач 60W 5000mA , со опсег на моќност од 60W, UL, FCC, CE, широк напон од водоотпорен дизајн. Единиците се погодни...

  Контакт сега

 • 24V постојан напон 60W UL наведен воведен возач

  24V постојан напон 60W UL наведен воведен возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 40PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HR60W-02-24, специјално дизајниран за ленти за континуирано напонско напојување, апликации за линеарни светла, за работа со општите линеарни осветлување. Постојан напон 24V Без треперење 0-10V / PWM / RX за зацврстување LED возач 60W 2500mA , со моќност од 60W, UL, FCC, CE, широк напон од непропустлив дизајн....

  Контакт сега

 • 100W 12V постојан напон ленти осветлување предводена возач

  100W 12V постојан напон ленти осветлување предводена возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 40PCS / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HR100W-02-12, специјално дизајниран за ленти со постојано напонско напојување, апликации за линеарни светла, за работа со општите линеарни осветлување. Постојан напон 12V Без треперење 0-10V / PWM / RX за зацврстување LED Возач Тенок 100W 8000mA , со опсег на моќност од 100W, UL, FCC, CE, широк напон од...

  Контакт сега

 • 24V 100W Постојан напон Линеарен LED-возач

  24V 100W Постојан напон Линеарен LED-возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали HR100W-02-24, специјално дизајниран за постојани напонски висококвалитетни ленти за вода, прилагодени линеарни светла, за работа со општо решение за линеарно осветлување. Постојан напон 24V Без треперење 0-10V / PWM / RX за зацврстување LED Возач Тенок 100W 4200mA , со моќност од 100W, UL, FCC, CE, широк напон...

  Контакт сега

 • Водоотпорна улична светилка од 160W предводена од возачот

  Водоотпорна улична светилка од 160W предводена од возачот

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-160H-054, специјално дизајниран за LED уличните светилки, ги насочува кропските светла апликации, за да работат општо Надворешно осветлување решение. Постојан тековен трепкач без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 160W, UL, FCC, CE, широк напон од водоотпорен дизајн IP67. Единиците се...

  Контакт сега

 • 24-38V Постојана струја 4.2A Возач на светлосни улични светла

  24-38V Постојана струја 4.2A Возач на светлосни улични светла

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-160H-038B, специјално дизајниран за LED уличните светилки, ги придвижува апликациите за рефлектори, за ракување со општите решенија за надворешно осветлување. Постојано струјно трепкање без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 160W, UL, FCC, CE, широк напон од IP67 водоотпорен воден дизел...

  Контакт сега

 • Лед за надворешно пејзажно осветлување 160W предводен возач

  Лед за надворешно пејзажно осветлување 160W предводен возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-160H-042B, посебно дизајниран за LED уличните светилки, ги придвижува апликациите за рефлектори, за ракување со општите решенија за надворешно осветлување. Постојаниот тековен трепкач без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 160W, UL, FCC, CE компатибилен, широк напон излез од IP67 пејзажно...

  Контакт сега

 • 100W постојан водоотпорен LED-возач

  100W постојан водоотпорен LED-возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-100H-038B, посебно дизајниран за LED уличните светилки, ги придвижува апликациите за рефлектори, за ракување со општите решенија за надворешно осветлување. Постојаниот тековен трепкач без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 100W, UL, FCC, CE компатибилен, широк напон на излезот од IP67...

  Контакт сега

 • 2600mA 100W IP67 Константна тековна LED-возач

  2600mA 100W IP67 Константна тековна LED-возач

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-100H-042B, посебно дизајниран за LED уличните светилки, ги придвижува апликациите на рефлектори, за ракување со општите решенија за надворешно осветлување. Постојаниот тековен трепкач без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 100W, UL, FCC, CE компатибилен, широк напон на излезот од IP67...

  Контакт сега

 • 100W рефлектори LED осветлување 0-10V осветлување напојување

  100W рефлектори LED осветлување 0-10V осветлување напојување

  • Бренд: Фахолд

  • Пакување: 30 парчиња / картон

  • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

  • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

  Детали FD-100H-076B, е висок PFC, солиден алуминиумски комплет водич, дизајниран за LED улични светилки, предводени од Floodlights апликации, за ракување со општите решенија за надворешно осветлување. Постојаниот тековен трепкач без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 100W, UL, FCC, CE компатибилен,...

  Контакт сега

Избрана производи

Испрати порака

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号