Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com

Категории на производи

Вејнгхаус таванот светла возач - производител, фабрика, снабдувач од Кина

(Вкупно 24 Производи за Вејнгхаус таванот светла возач)

  • 60W куќа осветлување висока ефикасност LED возач

    60W куќа осветлување висока ефикасност LED возач

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 100PCS / картон

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Хотел за домаќинство осветлување LED светилка возач Fahold е електроника компанија која обезбедува одржливи решенија за осветлување (Lightning Light Home Led) на професионални клиенти, овозможувајќи им да ги намалат трошоците, потрошувачката на енергија и влијанието врз животната средина. Fahold е признат за долг...

    Контакт сега

  • 150W LED драјвер за возач на надворешно комерцијално осветлување

    150W LED драјвер за возач на надворешно комерцијално осветлување

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: Послужавник

    • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

    • Мин. Со цел: 50 Piece/Pieces

    Опис на производот: FD-150E-82B, направен е од алуминиумска обвивка. LED возачот е применлив за LED улично осветлување, LED Wallиден пакет, Linear High Bay, LED високо-залив осветлување, Паркинг простор осветлување, LED осветлување за риболов, LED осветлување на стаклена градина. ЛЕД драјвери, ЛЕД напојување, Драјвер...

    Контакт сега

  • 75W напојување со LED напојување IP65 моќност на возачот

    75W напојување со LED напојување IP65 моќност на возачот

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: Послужавник

    • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

    • Мин. Со цел: 50 Piece/Pieces

    Опис на производот: FD-75E-82B, направен е од алуминиумска обвивка. LED возачот е применлив за LED улично осветлување, LED Wallиден пакет, Linear High Bay, LED високо-залив осветлување, Паркинг простор осветлување, LED осветлување за риболов, LED осветлување на стаклена градина. ЛЕД драјвери, ЛЕД напојување, Драјвер...

    Контакт сега

  • 50W IP65 Ефикасен LED возач со висока ефикасност со висока ефикасност

    50W IP65 Ефикасен LED возач со висока ефикасност со висока ефикасност

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 24PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Детали Возачот Fahold LED Street Lights е функционално осветлување со комбинирање на економичност и чист дизајн. Тој им нуди на клиентите сите придобивки од LED осветлувањето - намалена потрошувачка на енергија, подолго време на услуга и помалку одржување. Флексибилен, безбеден и сигурен, возачот на светлината Fahold...

    Контакт сега

  • 600mA LED возач 18W 100-240V AC 50 / 60Hz

    600mA LED возач 18W 100-240V AC 50 / 60Hz

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 60PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Одобрување на возачот CE, возач предводена од Фахолд, високо ефикасен возач на LED дискови, е сигурно решение за постојана струја за низа апликации за внатрешно и надворешно осветлување LED. Нашите постојани струјни возачи на ЛЕР нудат рејтинг на моќност од 6,5 до 240 W, широк опсег на влезен напон, активна корекција...

    Контакт сега

  • TUV овластен возач на напон со полн опсег, напон

    TUV овластен возач на напон со полн опсег, напон

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 100PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Детали HE042W-01D е висок PFC, солиден пластичен кабинет дизајниран за LED осветлување (панелни светла, светла и сл.). Овој пластичен возач на возач беше изработен од лесен, но силен пластичен куќиште, со заштитна црна боја, обложена во прав. Има четири дупки за монтирање на површина од 0,02 инчи и е дизајниран со...

    Контакт сега

  • AC100-240V Лед светла возач 50W за надолу светло

    AC100-240V Лед светла возач 50W за надолу светло

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 30 парчиња / картон

    • Способност за снабдување: 100000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    AC100-240V Лед светла возач 50W за надолу светло Опис на производи Серијата HU50W-01 е LED-светло за возач со моќност од 50W за LED панел, со LED светло и светилка со LED светилка со UL-сертификат, еден вид AC-DC-220V LED-светла со високо-актерски моќ. 100-1200mA излезна струја со LED пластика со пластично куќиште....

    Контакт сега

  • TUV пластична торба за возач од 40W

    TUV пластична торба за возач од 40W

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 30 парчиња / картон

    • Способност за снабдување: 100000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    TUV пластична торба за возач од 40W -Властичен погон за возачот од 40W Функција на производот Лед возач 40W Висока ефикасност, фактор на висока моќност, низок THD Влезен напон (AC100-240V) Заштита од краток спој, пренапонска заштита, заштита од преоптоварување Долг живот, работно време> 50000 часа TUV пластична...

    Контакт сега

  • Панел светло за возачот TUV Europe стандардно напојување

    Панел светло за возачот TUV Europe стандардно напојување

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 60PCS / картон

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Fahold Електроника копродукции, Ltd редефинира уметноста на затворен осветлување, обезбедување на висока ефикасност и фликер слободен водич возачот за осветлување води, канцеларија осветлување и угостителство осветлување. За високиот залив и ниското заштитено индустриско осветлување и складиштето на изворот на...

    Контакт сега

  • 100W 24V DALI LED возач со димензии

    100W 24V DALI LED возач со димензии

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 30PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

    Брзи детали тенок метал куќиште со дизајн од класа II Дали

    Контакт сега

  • UFO водеше возач со голема залив светлина од 150W

    UFO водеше возач со голема залив светлина од 150W

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 12PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 300 Piece/Pieces

    Определување Вградена активна PFC функција Висока ефикасност до 93% Факултативна функција за затемнување, 1-10V или PWM Дизајн за внатрешна или надворешна врата 5 години гаранција Опис на производот Спецификации на производи: поддршка: IP67 MAX излезна моќност: 150W постојан дизајн на...

    Контакт сега

  • 8000ma 200W 24-143V возач на светлина за рударство со висок залив

    8000ma 200W 24-143V возач на светлина за рударство со висок залив

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 12PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Определување Вградена активна PFC функција Висока ефикасност до 93% Факултативна функција за затемнување, 1-10V или PWM Дизајн за внатрешна или надворешна врата 5 години гаранција Опис на производот Спецификации на производи: поддршка: IP67 MAX излезна моќност: 200W постојан дизајн на...

    Контакт сега

  • Лед возач Пластичен Тријак Непроменлив возач на возач

    Лед возач Пластичен Тријак Непроменлив возач на возач

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 60PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Опис на производот Карактеристики на возачот Fahold Electronic ограничени возачи : Излез за единечен канал, избирање на струјното ниво на излез од DIP SW Поддржува трагичен затемнет сигнал, Пасивен или активен сигнал. Широк спектар на влезен напон180VAC ~...

    Контакт сега

  • IP67 предводена од електрична енергија возачот / напојување за напојување

    IP67 предводена од електрична енергија возачот / напојување за напојување

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 30PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Детали FD-160H-024 , специјално дизајниран за ЛЕР Стрит светла, предводена од апликации на крошна светла, за да работи општо решение за осветлување на отворено. IP67 водоотпорен дизајн, со затемнување од 0-10V, PWM, RX, го поминуваат UL сертификација со гаранција од 5 години. На влез 100-277V, најголемата излезна...

    Контакт сега

  • (CV) Напојувања за напојување на возачи со напон од 24V LED дискови

    (CV) Напојувања за напојување на возачи со напон од 24V LED дискови

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 30 парчиња / картон

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 250 Bag/Bags

    Детали FD-80H-024B, Алуминиумски возач со постојан напон, во случај на алуминиум, дизајниран за апликации за надворешни светла. Без трепкање 60W 2700mA, во согласност со UL, FCC, RCM, CB, CE, широк напонски излез на IP67 водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за улични светла и светло за голема лента за напон....

    Контакт сега

  • Предводена панел за напојување на возачот CC

    Предводена панел за напојување на возачот CC

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 30PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Карактеристики на електронскиот LED возач Fahold : Излез за единечен канал, избирање на струјното ниво на излез од DIP SW Поддржете 0-10V по затемнување на сигналот, Пасивен или активен сигнал. Широк спектар на влезен напон 100VAC ~ 277VAC Висока ефикасност до 88% Вградена активна PFC...

    Контакт сега

  • Ултра тенок возач на возач Линеарни

    Ултра тенок возач на возач Линеарни

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 50PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Опис на производот Карактеристики на возачот Fahold Electronic ограничени возачи : Излез за единечен канал, избирање на струјното ниво на излез од DIP

    Контакт сега

  • 42W Водоотпорен Wallpack светлосен LED-возач, метален случај, IP65

    42W Водоотпорен Wallpack светлосен LED-возач, метален случај, IP65

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 24PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Детали Возачот Fahold LED Street Lights е функционално осветлување со комбинирање на економичност и чист дизајн. Тој им нуди на клиентите сите придобивки од LED осветлувањето - намалена потрошувачка на енергија, подолго време на сервис и помалку одржување. Флексибилен, безбеден и сигурен, возачот на светлината Fahold...

    Контакт сега

  • 240W AC DC 480Vac Висок напон во внатрешноста на возачот

    240W AC DC 480Vac Висок напон во внатрешноста на возачот

    • Бренд: FAHOLD

    • Пакување: 15 парчиња / картон

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

    Fahold нуди високи влезни напонски LED-драјвери кои се движат од 40W до 240W кои работат од 347Vac мрежи во Канада и 480Vac мрежи во САД. Овие драјвери нудат удобност и флексибилност на проектот со повеќе опции за интелигентни контроли, повеќе опции за затемнување и покомпактен дизајн. Со разновидна линија на...

    Контакт сега

  • 480Vac 150W високонапонски LED-возач

    480Vac 150W високонапонски LED-возач

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 18 парчиња / картон

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

    Опис: Серијата FD-150V-xx работат од влезниот опсег од 180 ~ 525 Vac. Овие единици ќе обезбедат до 4,2A излезна струја и максимален излезен напон од 143 V за максимална излезна моќност од 150 W. Тие се дизајнирани да бидат високо ефикасни и високо сигурен. Стандардните карактеристики вклучуваат контрола на...

    Контакт сега

  • 60W постојан напон доведува возачот

    60W постојан напон доведува возачот

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 40PCS / BOX

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 300 Piece/Pieces

    Определување Излезна DC 12V / 24V Константен напон 0-10V / PWM / RX Диммирање компатибилно со придушување на сензорот Излез без трепкање. UL, FCC, TUV, CE сертификација Опис на производот Константен тековен дизајн 3 во 1 затемнување на владата: 0-10V, PWM, RX Нежно затемнување (0-100%), може да се затемни за да се...

    Контакт сега

  • 58W LED возач Префрлување напојување

    58W LED возач Префрлување напојување

    • Бренд: Фахолд

    • Способност за снабдување: 200000 PCS per month

    • Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

    • Сертификат: UL, FCC, CE

    Опис на производот: * LED возачи на возачот за осветлување од 58W * Се применува за лента за светло, линеарно светло, внатрешно осветлување * Широк спектар на влезен напон 120VAC ~ 347VAC * Design5 години дизајн на животниот век, 5 години гаранција * Заштита на краток спој, заштита од отворено коло, над напонска...

    Контакт сега

  • ЛЕД-возач на светло шоу 100W IP67

    ЛЕД-возач на светло шоу 100W IP67

    • Бренд: СЕКОЈНО

    • Пакување: 15PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

    Возачот за закачување на лагите Fahold LED е сигурен начин за напојување на секое подрачје на отворено, индустриска област. Без разлика дали ви треба светлина за да ја подобрите видливоста или да ја подобрите безбедноста, нашите светлосни возачи се најекономично решение за осветлување на кој било пат, паркинг, патека,...

    Контакт сега

  • 55W возач на димензии HR58W-02A / B / E / F Без трепкање

    55W возач на димензии HR58W-02A / B / E / F Без трепкање

    • Бренд: Фахолд

    • Пакување: 50PCS / Carton

    • Способност за снабдување: 200000pcs

    • Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

    Придобивки од семејството на производи Глобална употреба - одобрување CE и cursus Флексибилно и навремено докажување на тековната поставка преку DIP Switch Lивотниот век: до 100,000 h (температура на Tc = 65 ° C, максимум 10% стапка на неуспех) Повисок квалитет на светлина благодарение на <1% излезна струја на бран...

    Контакт сега

Избрана производи

Испрати порака

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号