Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Подесување на драјвер за вода
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Подесување на драјвер за вода

Категории на производи од Подесување на драјвер за вода , ние сме специјализирани производители од Кина, Прекинувач за исклучување на допир , Dali Dimmable Лед возач добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Лед за намалување на возачот R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Подесување на драјвер за вода


Исклучете ги вашите LED-базирани светилки со нашите регулатори за LED диоди . Имаме Dimmable LED возач да функционира со голем број на различни нежните, вклучувајќи 0-10V, Triac, PWM и многу повеќе. Моќните LED светилки со нашите LED Возачи. Нашите LED Возачите се дизајнирани за апликации како што се: LED дома осветлување, LED Декоративно осветлување, Театар / фаза осветлување, сообраќајни сигнали, и многу повеќе. Ако вашиот ЛЕР кластер или низа конфигурации кои веќе вклучуваат постојан возач, како дел од собранието, ги пазариме нашите постојани напон LED напојување .0-10v придушување прекинувач допир панел 2. Дали сондирање регулаторен возач 3. водич за намалување на волтажа  • Регулиран LED-драјвер: може да се регулира со TRIAC и задни лајсни со ELV-базирани уреди
  • UL8750 признати, FCC, ClassP
  • Влез за AC: 100-277VAC (достапна номинална верзија од 230VAC)
  • Работна температура: -30 ~ + 90 ° C температура на куќиштето
  • Компактен пластичен комплет за интегрирање во повеќето светлосни тела и стандардни електрични разводни кутии
  • Монтажни клипови со можност за поставување на монтирање на монтажни локации
  • 5 годишна гаранција


Dimmable Led Driver


Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号