Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Подесување на драјвер за вода > Возач на Дали Даминг > Дали Димминг Линеарен LED Возач 60W 12V
Дали Димминг Линеарен LED Возач 60W 12V
Дали Димминг Линеарен LED Возач 60W 12V
Дали Димминг Линеарен LED Возач 60W 12V
Дали Димминг Линеарен LED Возач 60W 12V
 • Дали Димминг Линеарен LED Возач 60W 12V
 • Дали Димминг Линеарен LED Возач 60W 12V
 • Дали Димминг Линеарен LED Возач 60W 12V
 • Дали Димминг Линеарен LED Возач 60W 12V

Дали Димминг Линеарен LED Возач 60W 12V

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR60W-02-24D

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Type: Constant Voltage Driver

Certified: UL, FCC, CE

Product Name: Linear Light LED Driver 60W

Output Current: 2500mA

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Дали Димминг Линеарен LED Возач 60W 12v Постојан напон

LED Driver DALI 36W 24V

Smart Dimmer, без рамка светлина кутија алуминиумски профил, 24V ултра тенок воден возач

Моќ и контрола
 • Влез за напојување: 100-277V (50 / 60Hz), Типично, зависно од моделот
 • Излезен напон: 24 / 12Vdc
 • Затемнување: 0-10V / PWM / стандард за затемнување на резисторите. Можност за намалување на светлината до 10%.
 • Сензори за вработување: Само специјален редослед.
 • Постојана излезна струја прилагодлива, автонадаптација на излезниот напон, ефикасност до 93%.
 • Имунитет на пренапони: CM-1KV, DM-2KV


Возачот со напон од 12V напон со напон од 12V напојува со супериорните перформанси што ги очекувате од Fahold со класичниот изглед на традиционалниот Linear LED Driver. Нејзината висока ефикасност до 92%, 70% намалување на енергијата наспроти 100W метал-халид тела. Возачот на фахол, исто така, има повеќе опции за рефлектор, што ја прави совршена замена за 1-во-1 во апликации со високи и ниски содржини каде што е посакуван традиционален изглед.


Сертификати

 • UL наведен (E479229)
 • CE, RoHS


Линеарен LED Возен постојан напон со Dali Dimming

Категории на производи : Подесување на драјвер за вода > Возач на Дали Даминг

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号