Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Подесување на драјвер за вода > Возач на Дали Даминг > Линеарен LED Возен постојан напон со Dali Dimming
Линеарен LED Возен постојан напон со Dali Dimming
 • Линеарен LED Возен постојан напон со Dali Dimming

Линеарен LED Возен постојан напон со Dali Dimming

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR100-02-12V

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Product Name: Linear Light LED Driver 100W

Type: Constant Voltage Driver

Output Current: 8300mA

Certified: UL, FCC, CE

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Линеарен LED Возен постојан напон со Dali Dimming

Моќ и контрола
 • Влез за напојување: 100-277V (50 / 60Hz), Типично, зависно од моделот
 • Излезен напон: 12Vdc
 • Затемнување: 0-10V / PWM / стандард за затемнување на резисторите. Можност за намалување на светлината до 10%.
 • Сензори за вработување: Само специјален редослед.
 • Постојана излезна струја прилагодлива, автонадаптација на излезниот напон, ефикасност до 93%.
 • Имунитет на пренапони: CM-1KV, DM-2KV

Linear Light LED Driver 100W

Возачот со напон од 12V напон со напон од 12V напојува со супериорните перформанси што ги очекувате од Fahold со класичниот изглед на традиционалниот Linear LED Driver. Нејзината висока ефикасност до 92%, 70% намалување на енергијата наспроти 100W метал-халид тела. Возачот на фахол, исто така, има повеќе опции за рефлектор, што ја прави совршена замена за 1-во-1 во апликации со високи и ниски содржини каде што е посакуван традиционален изглед.


Сертификати

 • UL наведен (E479229)
 • CE, RoHS

Линеарен LED Возен постојан напон со Dali Dimming

Категории на производи : Подесување на драјвер за вода > Возач на Дали Даминг

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号