Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Подесување на драјвер за вода > Возач на Дали Даминг > 55w предводена од возачот Ppower / предводена напојување
55w предводена од возачот Ppower / предводена напојување
55w предводена од возачот Ppower / предводена напојување
55w предводена од возачот Ppower / предводена напојување
 • 55w предводена од возачот Ppower / предводена напојување
 • 55w предводена од возачот Ppower / предводена напојување
 • 55w предводена од возачот Ppower / предводена напојување

55w предводена од возачот Ppower / предводена напојување

  Единечната цена: USD 10 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN55W-02D

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CB, FCC

Max. Input Voltage: 277V

Output: 25-45V

Current: 1150mA Max.

Certificate: UL, Class P, FCC

Efficiency: 87%

THD: <15%

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Опис:

HN55W-02D е LED-светилки со LED диоди од 52W, за LED осветлување (панелни светла, LED таванско светло). Ги исполнува UL8750 / FCC сертификатите, кој работи од влезот од 100VAC до 277VAC со актер со висока моќност. овој модел има метален случај и вклучува краток спој, пренапонска струја, пренапонска заштита и заштита од оптоварување.


Карактеристики:

• Не трепка

• Дали затемнување;

• 0-100% непречено затемнување, може да се исклучи;

• Може да се користи со повеќето предни или задни рабови

фазни сечење придушување;

• Заштита: преку напон, краток спој, преку оптоварување,

отворен круг итн.

• UL, FCC, CE, CB сертификати

• Ги исполнува UL8750, FCC сертификатите

• Активна PFC корекција на колото

Dali dimming led driver

Категории на производи : Подесување на драјвер за вода > Возач на Дали Даминг

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号